OFICJALNIE: Fernandos Santos wraca na ławkę trenerską!

Fernando Santos został nowym trenerem Besiktasu. Portugalski szkoleniowiec powraca na ławkę trenerską po rozczarowującej pracy z reprezentacją Polski, która zakończyła się przedwczesnym rozstaniem we wrześniu 2023 roku. Przygoda Santosa z biało-czerwonymi trwała ledwie 6 spotkań, jednak wcześniej świętował m.in. mistrzostwo Europy z reprezentacją Portugalii, a także mistrzostwo Portugalii z Porto i Puchar Grecji z AEKiem Ateny.

źródło: Besiktas JK w serwisie X

Sytuacja jest o tyle zaskakująca, że Besiktas w ostatnim czasie wybrał już trenera i nie był nim Fernando Santos. Stery zespołu miał przejąć Giovanni van Bronckhorst, który był już dogadany co do swojej pracy w Turcji. Jedyna wątpliwość obejmowała wykupienie potencjalnego asystenta Holendra — Jean-Paula van Gastela, który pracował z NAC Breda. Turcy walczyli o przejęcie szkoleniowca, jednak jego dotychczasowy klub nie zgadzał się na wcześniejsze rozstanie. Wydawało się, że van Bronckhorst odpuści i po prostu poszuka sobie nowego asystenta. Tymczasem, dziś dowiadujemy się, że pierwszym trenerem Besiktasu zostanie Fernando Santos.

REKLAMA

Santos średnio pasuje do takiego klubu

Turcy będą oczekiwać wyników, ale i stylu. Nie chcemy dyskredytować 69-latka, jednak ostatnio nie miał najlepszej karty. Gdy nawet osiągnął sukces z Portugalią, postawa jego podopiecznych nie zachwycała. Obawiamy się więc, że Santos będzie miał spore problemy ze spełnieniem oczekiwań klubowych władz. Co zabawne, tureccy kibice w mediach społecznościowych są przekonani, że zatrudnienie byłego selekcjonera Portugalii otworzy drzwi na transfer Cristiano Ronaldo. Nie chcemy być pesymistami, ale szanse są bliskie zera.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,868FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ