OFICJALNIE: Dawid Drachal kolejnym nabytkiem Rakowa Częstochowa

Potwierdziły się liczne medialne spekulacje. 18-letni Dawid Drachal przechodzi na zasadzie transferu definitywnego z Miedzi Legnica do Rakowa Częstochowa. To druga transakcja pomiędzy tymi klubami w ostatnim czasie. Wcześniej w tym samym kierunku podążył Maxime Dominguez.

źródło: Raków Częstochowa

Drachal podpisał umowę do końca czerwca 2028 roku

Młodzieżowy reprezentant Polski występował wcześniej w Miedzi Legnica, która spadła z Ekstraklasy. Nie można jednak jakkolwiek obwiniać Dawida. Ten bowiem dwoił się i troił, brał ciężar gry na siebie. A mowa przecież o 18-latku, który we wrześniu 2022 roku (!) dołączył do „Miedzianki” ze szkółki Escoli Varsovia. Wystarczył raptem niepełny sezon na ekstraklasowym poziomie, by zwrócić na siebie uwagę mocniejszych marek. Takich jak Raków właśnie, który dopiął swego, ściągając młodzieżowca do siebie.

REKLAMA

„Medaliki” musiały sięgnąć głębiej do kieszeni

Mówi się o kwocie 600 tys. euro plus ewentualne bonusy. Oznacza to, że jest to jeden z najdroższych wzmocnień w historii częstochowian. Tyle samo bądź więcej kosztowali tylko Stratos Svarnas, Deian Sorescu oraz Bogdan Racovitan.

To jest bardzo duży krok w mojej karierze. Postanowiliśmy, że Raków w tym momencie jest dla mnie najlepszym wyborem. Wierzę, że będziemy bardzo dobrze współpracowali i przyniesie to wiele korzyści dla mnie, jak i dla klubu – mówił po podpisaniu umowy Dawid Drachal. 

–  Dawid jest bardzo ambitnym i perspektywicznym zawodnikiem. Mimo młodego wieku ma już za sobą udane występy w Ekstraklasie. Cieszymy się, że kolejne kroki w swojej karierze chce stawiać w Rakowie. Zdecydowaliśmy się na podpisanie długoletniej umowy, ponieważ wierzymy, że może się tutaj rozwinąć i czeka go duża przyszłość – powiedział dyrektor sportowy Rakowa, Robert Graf.

To czwarty transfer Rakowa przed nadchodzącymi rozgrywkami 2023/24. Wcześniej do klubu z ul. Limanowskiego dołączyli Łukasz Zwoliński oraz Maxime Dominguez. Ponadto wykupiony został Stratos Svarnas.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,878FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ