OFICJALNIE: Maxime Dominguez wzmacnia Raków Częstochowa

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Maxime Dominguez związał się z Rakowem Częstochowa. Szwajcarski defensywny pomocnik od lipca 2021 roku związany był z Miedzią Legnica, ale po spadku tego zespołu z Ekstraklasy miał być wolnym graczem. Z takiej szansy skorzystał Mistrz Polski, który zwiazał się z 27-latkiem umowę obowiązującą do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

źródło: twitter/Rakow1921

Maxime ma za sobą dwa udane sezony w Miedzi Legnica, w której był wyróżniającym się zawodnikiem. Zdążył poznać nasz kraj oraz Ekstraklasę, dzięki czemu jego aklimatyzacja w drużynie powinna przebiec sprawnie. Wierzymy, że w Rakowie wzmocni rywalizację w środku pola oraz jeszcze bardziej rozwinie skrzydła, prezentując w pełni swój potencjał oraz umiejętności

Robert Graf, dyrektor sportowy Rakowa

Dominguez wzmocni rywalizację

Trudno nie zauważyć, że sprowadzenie Domingueza ma wzmocnić rywalizację w częstochowskim klubie. Raków ma aspiracje walki w europejskich pucharach, a do tego będzie potrzebował szerokiej kadry. Czy Szwajcar jest klasowym piłkarzem, który pomoże w walce o Lige Mistrzów? Raczej nie mamy względem jego osoby wielkich oczekiwań. Z drugiej strony, Raków potrafił w przeszłości osiągać korzyść z nieoczywistych ruchów transferowych. Maxime Dominguez to piłkarz, którego sprowadzenie nie wydaje się wielkim ryzykiem. Trudno przypuszczać, by miał ogromne oczekiwania sportowe, a jeśli dołoży chociaż niewielką cegiełkę do obrony tytułu mistrzowskiego albo dobrego wyniku w europejskich pucharach, Raków będzie mógł być zadowolony z pomysłu jego sprowadzenia.

Jest to dla mnie niesamowite. Przyjechałem do Polski dwa lata temu. Teraz jest to dla mnie duży krok do przodu. Cieszę się, że mogę tu być. Chciałbym być najlepszy na boisku i poza nim. Jestem podekscytowany przed spotkaniem z nowymi kolegami z drużyny.

Maxime Dominguez
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,317FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ