OFICJALNIE: Bojan Krkić wraca do Barcelony. Nowa rola 33-latka

Bojan Krkić miał być kolejnym cudownym talentem FC Barcelony. Niestety, jego historia nie potoczyła się zgodnie z oczekiwaniami, w ostatni występ w katalońskim zespole zanotował w 2011 roku. Dziś, ponad 12 lat później, 33-letni Hiszpan powraca – ale już w nowej roli. Bojan, który w marcu zakończył karierę piłkarską, będzie teraz koordynatorem ds. piłki nożnej w Barcelonie.

źródło: twitter/BoKrkic

Do zadań Hiszpana wliczać ma się monitorowanie młodzieży w La Masíi, szeroko rozumiane wspieranie młodych graczy, którzy przebijają się do pierwszej drużyny, oraz współpraca z zawodnikami wypożyczonymi do innych klubów. Krkić będzie łącznikiem między La Masíą oraz pierwszym zespołem FC Barcelony. Jednocześnie ma blisko współpracować z nowym dyrektorem sportowym – Deco. Blaugrana podczas specjalnie zwołanej konferencji omówiła całą siatkę powiązań, w której znajdą się także Paulo Araujo zajmujący się skautingiem oraz Franc Carbó jako dyrektor zarządzający.

REKLAMA

Krkić szykował się do tej roli

Nie trudno zauważyć, że Joan Laporta stara się powierzyć zaufanie osobom, które w przeszłości związane były z klubem jako piłkarze. Czy Bojan Krkić ma kompetencje, by zarządzać katalońską młodzieżą? No cóż, jeszcze niedawno kończył karierę grając w japońskim Vissel Kobe. Pamiętajmy jednak o tym, że w 2021 roku uzyskał stopień naukowy magistra zarządzania sportem w Instytucie Johana Cruyffa. Mimo braku praktycznego doświadczenia, Krkić cieszy się zaufaniem Laporty i wydaje się mieć niezbędne wykształcenie. Jego pracą będzie można jednak ocenić w jedyny sprawiedliwy sposób – po jej efektach.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,878FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ