Niecodzienny gest polskich piłkarzy zauważony w zagranicznych mediach

Jednym z najpopularniejszych dzisiejszych „trendów” reddita jest wczorajszy występ polskich piłkarzy. Co jednak zaskakujące — użytkownicy serwisu nie są szczególnie zainteresowani remisem kadry seniorskiej prowadzonej przez Michała Probierza przeciwko reprezentacji Czech. Uwagę przykuwa za to niecodzienna postawa zawodników młodzieżówki, którzy solidarnie z kolegami z Izraela odmówili gry w pierwszej minucie spotkania.

źródło: AJC Central Europe w serwisie X

Polska minuta ciszy

Jak zauważają czołowe brytyjskie portale — m.in. „theguardian”, „dailymail”, „mirror” czy „thesun”, piłkarze polskiej i izraelskiej młodzieżówki zamierzali uczcić minutą ciszy pamięć ofiar ataku Hamasu z 7. października. Sprzeciwiła się temu UEFA, która odrzuciła wprowadzenie minuty ciszy do oficjalnego protokołu. Dość nieoczekiwanie, zawodnicy postanowili i tak przeforsować pomysł, nie rozpoczynając gry mimo pierwszego gwizdka. Kibice w Łodzi mogli więc obserwować niecodzienną scenę. Gdy arbiter rozpoczął spotkanie, piłkarze i tak stali w miejscu, wprowadzając minutę ciszy nie przed a w trakcie meczu.

Komentarze dotyczące zachowania polskich i izraelskich piłkarzy były mieszane. Część kibiców okazywała szacunek względem gestu zawodników, inni nawoływali nawet do ukarania sportowców, którzy wymusili tego typu gest mimo sprzeciwu UEFY. Wspomniany reddit, by uniknąć walki między zwolennikami i przeciwnikami gestu piłkarzy, postanowił zablokować możliwość komentowania wątku. Faktem jest jednak, że sytuacja ma większe echo za granicą niż w samej Polsce.

Dodajmy — biało-czerwoni wygrali spotkanie 2:1 po golach Miłosza Matysika oraz Szymona Włodarczyka i zdobywając komplet 12 punktów w 4 dotychczasowych spotkaniach, prowadzą w grupie D. Najtrudniejsze starcia — przeciwko rówieśnikom z Niemiec są wciąż przed podopiecznymi Adama Majewskiego.

źródło: EL. EURO U21: POLSKA – IZRAEL, MŁODA POLSKA GÓRĄ | SKRÓT MECZU – YouTube