Najszybszy hattrick w historii Ligue 1! Wieteska z fatalnym błędem

Niewiarygodne sceny we francuskim miasteczku Clermont. Pierwsze 30 minut rywalizacji pomiędzy Clermont Foot Mateusza Wieteski oraz RC Lens Przemysława Frankowskiego nie zwiastowało katastrofy, która przydarzyła się gospodarzom w kolejnych 5 minutach. Tymczasem między 31. a 35. minutą meczu Lois Openda zanotował najszybszego hattricka w historii Ligue 1, a defensywa rywali zaliczyła prawdopodobnie najgorszy występ na tym poziomie.

Niewytłumaczalna postawa obrony Clermont

Coś takiego po prostu nie miało prawa przydarzyć się 11 drużynie w tabeli francuskiej elity. Często w kontekście karygodnych błędów defensywnych mówi się o paraliżu, nagłym przypływie niemocy czy serii niefortunnych zdarzeń. Ale to jest chyba jakiś nowy rekord, biorąc pod uwagę ogrom pomyłem i odstęp czasu w jakim przydarzyły się graczom z naprawdę niemałym doświadczeniem w tym fachu.

Z naszej perspektywy najbardziej szkoda w tym przypadku Mateusza Wieteski. Polski obrońca rozgrywa naprawdę solidny sezon na francuskiej ziemi, a dziś popełnił dwa fatalne błędy, z którego jeden doprowadził bezpośrednio do utraty trzeciej bramki. Miejmy nadzieję, że 26-latek będzie w stanie szybko podnieść się po takim występie.

Najlepszy możliwy sposób na przełamanie

RC Lens bez zwycięstwa od 19 lutego, Lois Openda bez gola od 11 stycznia. Trzecia siła Ligue 1 z belgijskim napastnikiem na czele potrzebowała przełamania i w końcu je znalazła. 23-letni Openda miał bardzo udaną jesień, ale w ostatnich miesiącach zmagał się ze strzelecką blokadą. Od dłuższego czasu Belg szukał swojego 10 trafienia w Ligue 1 i dziś worek z bramkami rozwiązał się dla niego po całości. Openda wpisał się na listę strzelców w 31, 34 oraz 35 minucie meczu, zaliczając najszybszego hattricka w historii Ligue 1. Oczywiście, można powiedzieć że ogromna w tym zasługa obrony Clermont, ale zawsze trzeba potrafić znaleźć się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Po takim występie Openda powinien odblokować się na dobre, dzięki czemu jego forma strzelecka ma szanse wrócić na właściwe tory.

REKLAMA
Marek
Marek
Entuzjasta piłki nożnej, kibic FC Barcelony. Piszę na temat futbolu w Hiszpanii, Włoszech czy Anglii. Lubię piłkę widowiskową i atrakcyjną - pełną ekspresji i autentycznej radości z gry. W ekipie Mistrzów dzielę się zarówno swoimi spostrzeżeniami ściśle związanymi z piłką, jak i wszelkimi historiami dziejącymi się wokół sportu. Gwarantuję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie - od szczegółowych, merytorycznych analiz po luźne, maksymalnie subiektywne i spontaniczne treści, których nie można zamknąć w żadnych ramach. Mes que un Futbol!
PODOBNE
REKLAMA
102,994FaniLubię
10,659ObserwującyObserwuj
574ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ