Media: Wisła Kraków planuje przedłużyć kontrakty trzem piłkarzom

W poniedziałek Wisła Kraków zaprezentowała swojego nowego szkoleniowca – Alberta Rude. Zmianom na ławce trenerskiej często towarzyszą roszady, jeśli chodzi o kadrę piłkarską. Niemniej jednak, w Wiśle na razie się na to nie zanosi. Jak informuje Piotr Koźmiński z „WP Sportowe Fakty” Wisła planuje przedłużyć kontrakty z trzema graczami.

Przedłużanie umów wygasających w czerwcu

Pierwszym z nich ma być Igor Łasicki. Jego kontakt wygasa w czerwcu tego roku, dlatego włodarze „Białej Gwiazdy” zaproponowali jego prolongatę. Łasicki w obecnym sezonie zagrał w czterech ligowych spotkaniach i w trzech pucharowych. Do Wisły przychodził latem 2022 roku z Pogoni Szczecin. Ma w swoim CV takie kluby jak Napoli i Wisła Płock.

REKLAMA

Drugim piłkarzem, który otrzymał propozycję przedłużenia swojej umowy jest Bartosz Jaroch. W obecnym sezonie zagrał w 18 spotkaniach, w których strzelił jedną bramkę. Podobnie jak w przypadku Łasickiego jego umowa wygasa w czerwcu tego roku. Wisła Kraków też chce zatrzymać Bartosza Talara. Jego kontrakt także wygasa latem i jak u wyżej wymienionych piłkarzy, również zaproponowano mu przedłużenie umowy. Talar zagrał w tym sezonie w 7 ligowych spotkaniach, w których zanotował jedną asystę. Ma również na koncie pięć występów w kadrze U-20.

źródło: Piotr Koźmiński w serwisie X

Będą transfery?

Poza tym klub ma pracować zimą nad dwoma/trzema transferami. Od dłuższego czasu z klubem łączony był Honduranin – Jorge Benguche. Według Piotra Koźmińskiego tematu nie ma i najprawdopodobniej nie trafi on do Wisły Kraków. W Krakowie nikt nie zamierza robić rewolucji. Wystarczy przyjście nowego szkoleniowca. Rude ma skupić się na jednym celu, jakim bez wątpienia jest awans do Ekstraklasy. Włodarze „Białej Gwiazdy” chcą się skupić na pozostawieniu kluczowych zawodników i dołożeniu maksymalnie trzech zawodników na pozycje, które tego wymagają. Wielkich zmian nie powinniśmy się jednak spodziewać.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,868FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ