Media: Juventus podjął decyzję względem Wojciecha Szczęsnego

Zostanie czy odejdzie? Dziennikarze La Gazzetta dello Sport nie mają wątpliwości względem przyszłości Wojciecha Szczęsnego. Jak wskazuje dziennikarz Giovanni Albanese, Juventus zdecydował się kontynuować współpracę z polskim bramkarzem mimo nadchodzącego transferu Michele Di Gregorio. Co więcej, to Polak będzie numerem 1 w bramce Juve na sezon 2024/25.

Szczęsny odejdzie… Ale jeszcze nie teraz

26-letni golkiper AC Monzy jest skłonny przyjąć rolę rezerwowego bramkarza w Turynie. Najprawdopodobniej mielibyśmy jednak podobną sytuację jak w przypadku Wojciecha Szczęsnego i Gianluigiego Buffona, czyli ustalenie jasnej hierarchii i stopniowe zastępowanie jednego drugim. Cristiano Giuntoli – dyrektor techniczny Starej Damy jest przekonany, że najlepsze rozwiązanie to wykupienie włoskiego golkipera, a następnie wprowadzenie go do pierwszego składu. Początkowo Di Gregorio miałby pełnić rolę zmiennika Szczęsnego. Prawdopodobnie 26-latek otrzymałby jednak gwarancję rozegrania konkretnej liczby spotkań w sezonie. Im lepiej będzie radził sobie w takiej sytuacji, tym szybciej zastąpi Polaka – a przynajmniej tak to widzi Giuntoli. Podobnie było jednak w rywalizacji Szczęsnego i Buffona. Polak wykorzystał swoje minuty i sprawił, że kibice nie musieli obawiać się o obsadę bramki po odejściu legendarnego Włocha.

REKLAMA

Michele Di Gregorio kosztować będzie mniej niż 20 mln euro. Rozmowy są podobno zaawansowane i wydaje się, że temat jest już przesądzony. Z Juventusem pożegna się Mattia Perin, który może przenieść się do AS Romy. Włosi nie wskazują jednak jak do powyższego pomysłu odnosi się polski bramkarz. W teorii – mógłby czuć się bezpieczny w najbliższym czasie, jednak każdy gorszy występ Polaka przybliżałby Di Gregorio do przejęcia bluzy z numerem jeden. Inna kwestia, że Szczęsny jest związany z Juve umową, która będzie obowiązywać jedynie do końca sezonu 2024/25. Niewykluczone, że będzie musiał oddać część spotkań młodszemu koledze, a za rok podjąć decyzję w kwestii swojej przyszłości.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,221FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ