Media: Jeden z tych trzech trenerów poprowadzi Manchester United

Kto zostanie nowym trenerem Manchesteru United? Czy Czerwone Diabły będą w ogóle miały nowego szkoleniowca, a może Erik ten Hag pozostanie na dotychczasowym stanowisku? Decyzja nadal nie została podjęta, jednak Graeme Bailey z hitc.com wskazuje na potencjalny rozwój wydarzeń. Zdaniem dziennikarza przedstawiciele United kontaktowali się z trzema trenerami.

Wiemy już, że Thomas Tuchel nie przejmie sterów drużyny. Niemiecki szkoleniowiec podobno szybko wyczuł, że jest jedynie jedną z kilku opcji – prawdopodobnie nie najmocniejszą, więc sam podziękował za potencjalną współpracę. Potwierdził to m.in. Fabrizio Romano, który jednocześnie wskazał, że Niemiec może udać się na urlop od pracy przy ławce trenerskiej. Działacze Czerwonych Diabłów skontaktowali się również z Roberto De Zerbim, który po odejściu z Brighton czeka na ciekawe oferty. Nieoczekiwanie mocnym kandydatem okazuje się za to Mauricio Pochettino. Argentyńczyk ma sojusznika w osobie sir Alexa Fergusona, który miał w ostatnim czasie wspierać pomysł zatrudnienia byłego szkoleniowca Tottenhamu i Chelsea. Czy rzeczywiście legenda United „wychyla się”, wskazując na wybór 52-latka? Podchodzimy do tej informacji z dużym dystansem. Niewątpliwie jednak Pochettino jest poważnym kandydatem.

REKLAMA

Na liście potencjalnych kandydatów znajdują się jeszcze Gareth Southgate, Graham Potter oraz Thomas Frank, jednak zatrudnienie któregoś z tej trójki byłoby sporym zaskoczeniem. Graeme Bailey zauważa, że z żadnym z tych trzech trenerów nie było dotychczas kontaktu, co stawia ich w roli dalekich alternatyw. Inna kwestia, że selekcjoner kadry narodowej Anglii może w ogóle nie podjąć rozmów. W ciemno możemy więc założyć, że Czerwone Diabły wybierają obecnie z grona Roberto De Zerbi, Mauricio Pochettino oraz Erik Ten Hag. Holender mimo rozmów jego przełożonych z innymi trenerami nadal ma realne szanse utrzymania się na stanowisku.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,066FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ