Manchester United na zakupach. Anglik, Holender i Urugwajczyk

Lista letnich wzmocnień Czerwonych Diabłów świeci pustkami. Manchester United oficjalnie nie przeprowadził jeszcze ani jednego transferu, jednak według doniesień medialnych prowadzone są w tym momencie negocjacje dotyczące angażu trzech zawodników.

Manchester United na zakupach

Nowym obrońcą United może zostać Jarrad Branthwaite z Evertonu. Póki co oferta rzędu 41 milionów euro (51 mln euro z bonusami) została odrzucona przez The Toffees, którzy chcą nawet dwukrotnie większych pieniędzy. Według Sky Sports Czerwone Diabły nadal są poważnie zainteresowane transakcją, jednak oficjalnie nie złożyły kolejnej oferty. Temat pozostaje aktualny, rozważane są inne opcje do wzmocnienie defensywy, jednak to 21-latek jest priorytetem.

REKLAMA

Manchester United cały czas pozostaje w kontakcie przedstawicielami Joshuy Zirkzee. 23-letni Holender ma w umowie z Bologną klauzulę odstępnego rzędu 40 mln euro. Dodatkowo według włoskich mediów jego agent oczekuje nawet 15 mln euro za pośrednictwo w transakcji. Wspomniane Sky Sports sugeruje, że transfer jest jak najbardziej możliwy, a United mogą w każdej chwili zrobić decydujący krok. Sam zainteresowany podobno nie odrzuca możliwości z pozostaniem w obecnym klubie. Kluczem może być jednak wspomniana opłata dla agenta, która podobno odrzuca wielu chętnych.

Najnowszą plotką związaną z angielskim klubem jest wątek transferu Manuela Ugarte z PSG. 23-letni urugwajski defensywny pomocnik w ubiegłym sezonie Ligue 1 nie grał tyle ile oczekiwał (63% możliwego czasu). Obecnie obawia się, że w rozgrywkach 2024/25 sytuacja nie ulegnie poprawie. Loïc Tanzi z L’Équipe wskazuje, że pierwsza oferta United została odrzucona przez francuski klub, ale temat nie jest jeszcze zamknięty. Ugarte ma długi (czerwiec 2028) kontrakt z PSG, jest wyceniany na 45 mln euro. Przekonanie paryżan do sprzedaży Urugwajczyka zapowiada się na trudne wyzwanie.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,317FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ