REKLAMA

Mamed Khalidov brutalnie znokautowany przez Roberto Soldicia! (wideo)

Uczeń lepszy od mistrza. Pojedynek o pas wagi średniej na gali KSW65 pomiędzy Mamedem Khalidovem i Roberto Soldiciem zakończył się efektownym zwycięstwem Chorwata.

Od początku pojedynku więcej aktywności wykazywał Mamed Khalidov

Soldić wydawał się spokojnie czekać na to, co zaoferuje rywal, jednocześnie szukając niskich kopnięć na nogę Polaka. Jedno z nich po 2 minutach pierwszej rundy zostało przechwycone przez Khalidova, który zdołał przenieść starcie do parteru. Chorwat zdołał jednak wydostać się z niekorzystnej sytuacji, wracając do stójki. Niezwykle energiczny Mamed przyjął kilka niegroźnych ciosów, a gong wskazał na koniec rundy.

Druga runda to ponownie Soldić szukający niskich kopnięć, ale i coraz bardziej zmęczony Khalidov. Tym razem to Roberto pokusił się o sprowadzenie walki do parteru, po chwili decydując się na powrót do stójki. Kopiąc leżącego Mameda trafił go w krocze, co miało znamienne skutki – Polak z pewnością boleśnie odczuł uderzenie przeciwnika, ale dostał chwilę na regenerację. Biorąc pod uwagę jego zmęczenie, paradoksalnie to była dla niego szansa na odpoczynek.

Po powrocie do walki, Soldić postanowił zwiększyć swoja ofensywę, co doprowadziło do szaleńczej wymiany ciosów. Po jednym z nich, Khalidov został trafiony i nieprzytomny padł na matę.

źródło: twitter/KSW_MMA

Tym sposobem, zanotował pierwszą klęskę przez nokaut od 2004 roku – gdy przegrał przez TKO swój debiutancki pojedynek w MMA. Roberto Soldić widząc stan przeciwnika, z szacunku do Mameda Khalidova nie chciał świętować swojego zwycięstwa, ale to on jest nowym mistrzem KSW wagi średniej.

Przypomnijmy, że 41-letni Khalidov to żyjąca legenda KSW

Urodzony w Czeczenii zawodnik jest zawodnikiem federacji od 2007 roku, a w swoim CV może zapisać mistrzostwa wagi półciężkiej i średniej. Tego drugiego nigdy nie stracił – na konferencji w 2018 roku zwakował pas, a po kilku miesiącach ogłosił zakończenie kariery sportowej. Mimo trzech kolejnych porażek, Mamed w 2020 roku stoczył pojedynek o “swój tytuł”, nokautując w pierwszej rundzie Scotta Askhama.

Roberto Soldić pierwszy pojedynek pod szyldem KSW stoczył w 2017 roku, ale od tamtej pory jest jedną z największych gwiazd organizacji. Z 8 wcześniejszych pojedynków 6 wygrał przed czasem, kończąc m.in. Borysa Mańkowskiego, Michała Materlę i Patrika Kincla. Mamed Khalidov jest jednak zdecydowanie “najcenniejszym skalpem” w jego karierze w MMA. Podwójny mistrz KSW? Roberto już zapowiedział, że chce w kolejnym starciu powalczyć o pas w wadze półciężkiej…

REKLAMA
PODOBNE
REKLAMA

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ

99,040FaniLubię
10,664ObserwującyObserwuj
556ObserwującyObserwuj
REKLAMA