Krzysztof Piątek jednak w Serie A? Salernitana blisko pozyskania Polaka!

Jak donosi Gianluca Di Marzio, Krzysztof Piątek ponownie może zawitać w słonecznej Italii. Tym razem jednak ma przyjechać do Salerno, by występować w barwach miejscowej Salernitany. Po świetnej grze dla Genui, rozczarowującej dla Milanu i średnio udanym pobycie we Fiorentinie, piłkarz spróbuje odbudować się w jednej z nieco „słabszych” ekip Serie A.

Wypożyczenie z Herthy

Mimo rozegrania czterech kolejek ligi niemieckiej, licznik minut Krzysztofa Piątka zatrzymał się na okrągłym zerze. Polski napastnik nie ma i nie będzie mieć szans na minuty w Bundeslidze. Z tego powodu kolejny raz musi szukać innych opcji, które pomogą mu powrócić do regularnej gry. W ostatnich dniach głośno zrobiło się o możliwej przeprowadzce Polaka do Danii, co błyskawicznie zostało wykluczone. Wszystko wskazuje jednak na to, że Serie A ponownie stanie się przystanią „Pistolero”.

REKLAMA
Źródło: BorkowskiPiotr /twitter

Co ważniejsze, w mediach często pojawia się temat roli w jakiej Piątek byłby widziany w Salernitanie. Chce go tam cały pion sportowy klubu, a on sam ma być niejako ukoronowaniem projektu, swego rodzaju twarzą drużyny. Polski napastnik otrzymuje zatem kolejną szansę od losu, która tym razem musi zostać dobrze wykorzystana. W innym wypadku kolejne takie oferty mogą się już więcej nie pojawić. Pytanie, czy po tylu niepowodzeniach sam gracz będzie jeszcze w stanie wykrzesać z siebie błysk, którym zachwycał na początku swojej przygody z Serie A? Lata mijają, a Krzysztof dalej próbuje sobie przypomnieć czas, gdy był jednym z najskuteczniejszych snajperów w Europie.

Poprawić statystyki

Mimo obiecującego początku przygody z Fiorentiną, 6 goli w 18 spotkaniach nie było tym, czego spodziewali się po Piątku włodarze Violi. Krzysztof nie zachwycił, a kolejne nieudane spotkania przekreśliły jego możliwość na dalszy angaż w ekipie z Florencji. Biorąc pod uwagę stosunkowo wysoką kwotę wykupienia kontraktu, działacze „Fiołków” szybko porzucili dalszą współpracę z reprezentantem Polski.

W Salernitanie ma być inaczej. Piłkarz chce się odblokować i na stałe przypomnieć o sobie kibicom włoskiej Serie A. Prawdopodobnie nie będzie żadnego stopniowego wprowadzania do gry, a występy „od deski do deski”. Warto również dodać, że Salernitana jest klubem, który lubi ofensywny futbol – co wydaje się sporą odskocznią od Herthy, gdzie Polak bardzo często był zwyczajnie bezrobotny.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,066FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ