Kosta Runjaic może poprowadzić znany niemiecki klub!

Jak donosi serwis fussballtransfers.com, Kosta Runjaic jest mocnym kandydatem do roli szkoleniowca Herthy Berlin. Co ciekawe, Niemiec miał prowadzić rozmowy na temat podjęcia pracy w klubie ze stolicy Niemiec już kilka tygodni temu, gdy trenował jeszcze Legię Warszawa. Dziennikarze FT przekonują, że zwolnienie z polskiego klubu może być idealną okazją, która połączy Herthę i Runjaicia.

Runjaic ma doświadczenie z pracy w Niemczech

W przeszłości prowadził bowiem m.in. SV Darmstadt, MSV Duisburg, 1. FC Kaiserslautern oraz TSV 1860 Monachium. Niemieckie media komplementują jego osobę, zauważając dobre wyniki Legii Warszawa w europejskich pucharach. FT zastrzega, że kandydatów do poprowadzenia Herthy jest kilku. Oficjalnie drużna ma zresztą swojego szkoleniowca, a jest nim Pál Dárdai. Bild informował jednak ostatnio, że Węgier jest skonfliktowany ze swoimi przełożonymi, a dalsza współpraca wydaje się niemożliwa. W takiej sytuacji Runjaic wydaje się optymalnym rozwiązaniem. Jeśli rzeczywiście działacze Herthy badali szanse na jego zatrudnienie kilka tygodni temu, Dariusz Mioduski właśnie sprezentował im nieoczekiwany prezent.

REKLAMA
źródło: Dominik Schneider w serwisie X

Czyżby Kosta Runjaic mógł liczyć na miękkie lądowanie w 2. Bundeslidze? Okoliczności wydają się sprzyjać takiemu scenariuszowi. Możliwe jednak, że Dardai ostatecznie dogada się z działaczami Herthy, lub ci znajdą inną kandydaturę. Bez wątpienia, praca z klubem ze stolicy Niemiec byłaby bardzo dużym wyzwaniem dla niedawnego opiekuna Legii Warszawa. Berlińczycy mają w tym momencie ledwie 5 punktów straty do miejsca dającego baraże o awans do Bundesligi (ale rozegrali jedno spotkanie więcej niż rywale). Wydaje się, że Hertha w kolejnym sezonie będzie mocnym kandydatem do awansu.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,317FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ