Kolejny piłkarz Bayernu zostanie sprzedany do ligi angielskiej

117.5 miliona euro po stronie wydatków, 67.4 miliona euro po stronie środków zarobionych na sprzedaży piłkarzy. Bayern Monachium zalicza podwójnie rekordowe okienko. Nigdy wcześniej nie wydał tak wiele na transfery, nigdy również nie pozyskał takich pieniędzy z odchodzących graczy. Działacze planują jednak kolejne wzmocnienia, w skutek czego konieczne może być pożegnanie z następnymi „niepotrzebnymi” zawodnikami. Według ostatnich doniesień, bliski sprzedaży jest środkowy obrońca Chris Richards, który trafi do Crystal Palace.

Z Niemiec do Anglii – ulubiony kierunek

W trakcie ostatnich tygodni Bayern opuścili m.in. Omar Richards, który za 8.5 miliona euro został sprzedany do Nottingham Forest a także Marc Roca, wytransferowany do Leeds za 12 milionów euro. Kolejnym ma być Chris Richards. Zdaniem Alexa Howella z BBC, Crystal Palace złożyło w ostatnim czasie ofertę rzędu 10 milionów euro oraz kolejnych 3 milionów formie bonusów. Z kolei Florian Plettenberg przekonuje o kwocie pomiędzy 15 a 20 milionów euro.

źródło: twitter/Plettigoal

Sytuacja jest o tyle interesująca, że 35% z transakcji trafi na konto FC Dallas, z którego Amerykanin trafił do Monachium. 22-letni środkowy obrońca jest reprezentantem USA, a w minionym sezonie reprezentował barwy Hoffenheim. Co ciekawe, w 2020 roku zagrał nawet trzy grupowe spotkania Ligi Mistrzów, ale nigdy nie udało mu się na dłużej zagościć w jedenastce Bawarczyków. Sprowadzenie Mathijsa de Ligta jeszcze bardziej utrudni walkę o grę na środku obrony, więc Chris Richards stał się niepotrzebny. To zmiana podejścia do jego osoby, bowiem jeszcze tydzień temu przekonywano, że Bayern wierzy w jego talent i może zgodzić się na przenosiny do Crystal Palace, ale w formie wypożyczenia. Dziś działacze z Monachium uznali, że nie ma sensu oszukiwać się, że defensor zwiększy rywalizacje. Na starcie sezonu miałby znikome szanse gry.

Sprzedaż do Premier League to najlepsze rozwiązanie dla każdej ze stron

Zawodnik będzie w zespole, gdzie może rywalizować o skład, Palace za stosunkowo niewielkie pieniądze ściąga defensora mającego spory potencjał. Bayern poprawia swój bilans transferowy, a i Dallas otrzyma zastrzyk finansowy. Każdy zadowolony, a my kibice przekonamy się jaki potencjał ma w sobie Chris Richards.

REKLAMA
PODOBNE
REKLAMA
101,854FaniLubię
10,659ObserwującyObserwuj
576ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ