Kolejne zwycięstwo w Pucharze Świata! Kapitalna forma Aleksandry Mirosław

Najlepsza polska wspinaczka znowu nie zawodzi! Aleksandra Mirosław drugi raz z rzędu wygrywa zawody Pucharu Świata, a nie było to jedyne polskie nazwisko na podium! Co wydarzyło się w Indonezji?

Absolutna faworytka

Konkurs wspinaczki sportowej na czas zawitał do stolicy Indonezji- Dżakarty. Zdecydowaną faworytką zawodów była Aleksandra Mirosław. Ola tydzień temu pobiła swój poprzedni rekord świata aż czterokrotnie i ostatecznie do niedzielnych zawodów wynosił on 6.25s. Mirosław wysoką formę zaprezentowała już w sobotnich kwalifikacjach, kiedy to uzyskała czas 6,36 s. Ten wynik jeszcze kilka dni temu byłby rekordem świata! Drugą najlepszą zawodniczką eliminacji była reprezentantka gospodarzy – Desak Mada Rita Kusuma Dewi.

REKLAMA

Małe problemy na starcie

W niedzielnym konkursie Ola Mirosław w 1/8 finału zmierzyła się z Chinką – Zhou. Polka uzyskała czas 7.39 s. i z problemami awansowała do ćwierćfinału. Tam czekała na nią kolejna reprezentantka Chin – Niu. Tym razem Ola nie popełniła błędu i bardzo pewnie zameldowała się w półfinale konkursu w Dżakarcie. W drugim ćwierćfinale po raz kolejny oglądaliśmy siostrzany pojedynek. Bliźniaczki Kałuckie stoczyły między sobą zaciętą walkę o półfinał. Ostatecznie Aleksandra okazała się lepsza od Natalii i dołączyła do Mirosław w półfinale.

Biało-czerwone półfinały

Walka o finał przebiegała w biało-czerwonych kolorach. W pierwszym pojedynku zmierzyły się ze sobą Polki – Aleksandra Mirosław oraz Aleksandra Kałucka. Rekordzistka świata pokonała młodszą koleżankę i z czasem 6,48 s. awansowała do finału w Indonezji. Kałucką czekała natomiast walka o ostatni stopień podium. Drugi półfinał to rywalizacja Azjatek. Reprezentantka gospodarzy – Desak Made Rita Kusuma Dewi pokonała Chinkę Lijuan i czekała już na Olę Mirosław w finale.

Na podium ponownie te same nazwiska

Świetny wynik w małym finale uzyskała Kałucka. 21-latka z Tarnowa wyrównała swój rekord życiowy (6,64 s.) i pewnie pokonała Lijuan. Na podium pozostały już tylko dwie niewiadome. Aleksandra Mirosław nie pozostawiła Dewi najmniejszych złudzeń. Ola pokonała ściankę w czasie 6,43 s. i po raz drugi z rzędu wygrała konkurs Pucharu Świata. Co ciekawe, nazwiska na podium były identyczne jak te z konkursu w Seulu. Oprócz Oli Mirosław, w Korei na najniższym stopniu podium znalazła się właśnie Indonezyjka Dewi, a drugą najlepszą wspinaczką była Natalia Kałucka. W Dżakarcie jedynie siostry zamieniły się miejscami. Nie ma zatem wątpliwości, że te zawodniczki to absolutny, światowy top tej dyscypliny.

Kolejny konkurs PŚ zawita do Salt Lake City w USA już 19 maja. Mamy głęboką nadzieję, że po raz kolejny Polki pokażą klasę i utrzymają swoją mistrzowską formę na amerykańskiej ziemi.

aut. Michał Pokorski

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,317FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ