Kłopoty Parmy z bramkarzami. Polski golkiper włączony do kadry meczowej

Gianluigi Buffon mimo 44 lat na karku wciąż nie zamierza zawieszać rękawic bramkarskich na kołku. Legendarny golkiper rozegrał w tym sezonie 3 spotkania na poziomie Serie B, w których stracił 5 bramek. Kapitan Parmy narzeka jednak ostatnio na problemy zdrowotne i skupia się obecnie na wyleczeniu urazu uda. Zastępcą Buffona jest 32-letni Leandro Chichizola, który nie mógł zagrać w dzisiejszym starciu z Regginą. Dzięki temu w kadrze meczowej znalazł się młody Polak — Bartłomiej Maliszewski.

REKLAMA
źródło: twitter/1913parmacalcio

18-letni golkiper jest wychowankiem Jagiellonii Białystok

W 2020 roku sprzedano go za 500 tysięcy euro do Parmy, gdzie próbuje przebić się w zespołach młodzieżowych. W tym sezonie zaliczył występ przeciwko Padovie U19, wcześniej będąc zmiennikiem Francesco Borriello. Gdy Parma nie mogła skorzystać z pierwszego bramkarza i jego zmiennika, wybór padł na 21-letniego Edoardo Corviego. Wychowanek Parmy od stycznia 2021 do czerwca 2022 występował na boiskach Serie C w barwach Legnago. Rezerwowym bramkarzem w meczu z Regginą został Bartłomiej Maliszewski, który ma przed sobą bardzo długą drogę, by zagrać na poziomie Serie B.

Wydaje się, że Polak w niedalekiej przyszłości pójdzie podobną drogą co Corvi, ogrywając się na wypożyczeniu. W przeszłości był on nawet na testach w Manchesterze United i Juventusie, ale ostatecznie trafił do Parmy. Trenując u boku Buffona ma świetną okazję podpatrywać jednego z najlepszych bramkarzy świata, ale bez wątpienia zbliża się do momentu, w którym potrzebuje gry.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,652FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ