Kilka tygodni przerwy dla Casemiro. Mnożą się problemy Manchesteru United

Manchester United poinformował, że Casemiro doznał kontuzji ścięgna podkolanowego. Brazylijczyk doznał urazu podczas meczu Pucharu Ligi przeciwko Newcastle United. Defensywny pomocnik ma być wykluczony z gry przez kilka tygodni, ale na ten moment trudno wyrokować, kiedy wróci do treningów. To bardzo złe informacje dla Manchesteru United, który notuje słaby początek sezonu.

Casemiro dopiero co zdążył wyleczyć inny uraz

Podczas październikowego zgrupowania reprezentacji Brazylii Casemiro doznał urazu kostki. Brazylijczyka nie oglądaliśmy na boisku w ligowych starciach z Sheffield United oraz Manchesterem City, a także w Lidze Mistrzów z Kopenhagą (z którą i tak by nie zagrał ze względu na czerwoną kartkę). Mecz z Newcastle w Pucharze Ligi był dla niego pierwszym po kontuzji. Pechowo Brazylijczyk rozegrał tylko 45 minut i został zmieniony w przerwie. Początkowo obawiano się odnowienia kontuzji kostki. Po badaniach klub poinformował jednak, że tym razem problemem jest ścięgno podkolanowe. Casemiro czeka więc kolejna przerwa w grze, która szacowana jest na kilka tygodni.

Brazylijczyk nie należał do tej pory do grona zawodników, których kojarzylibyśmy z ciągłymi kontuzjami. Ostatni raz, kiedy z powodu urazu był niedostępny przez dłużej niż miesiąc, miał miejsce pod koniec 2018 roku. Od tamtego momentu zdarzały mu się jedynie pojedyncze problemy, nie wymagające dłuższej przerwy.

Złe informacje dla Manchesteru United

Czerwone Diabły znajdują się w nieciekawej sytuacji. Obecnie notują serie dwóch porażek z rzędu, obu na własnym stadionie wynikiem 0:3. Wyniki od początku sezonu są rozczarowujące, co przekłada się na atmosferę wokół klubu. Innym problemem są liczne kontuzje. Erik ten Hag nie może aktualnie liczyć na aż siedmiu zawodników pierwszego składu. Wśród nich jest kilka ważnych postaci, jak Lisandro Martinez, Luke Shaw czy właśnie Casemiro. Brazylijczyk mimo słabszej formy niż w poprzednim sezonie nadal był kluczowym elementem drużyny. Teraz jednak nie będzie mógł jej pomóc w kolejnych kilku meczach.