Kapitalny bieg Natalii Kaczmarek!

Podczas 69. ORLEN Memoriału imienia Janusza Kusocińskiego fenomenalnie spisała się Natalia Kaczmarek. Polka uzyskała 4. wynik w historii polskiej lekkoatletyki!

Nieprawdopodobny start

W piątek Natalia Kaczmarek wystartowała we Florencji, w ramach mityngu Diamentowej Ligi 2023. Polka wygrała bieg na 400 metrów z czasem 50.41 s, dzięki czemu uzyskała swój najlepszy wynik w sezonie. Prosto z włoskiego toru Natalia wsiadła do samolotu do Polski, gdzie już w niedzielę odbywał się Memoriał Janusza Kusocińskiego. 25-latka nie miała sobie równych także w Chorzowie! Kaczmarek dobiegła na metę pierwsza, z czasem 50.02 s! Druga Austriaczka Susanne Gogl-Walli poprawiła rekord życiowy na 50,90. Trzecie miejsce zajęła Amerykanka Lynna Irby-Jackson – 51,07.

REKLAMA

Świetny wynik i spore nadzieje

Wynik 50.02 s. to czwarty najlepszy czas w historii polskiej lekkoatletyki. Szybsza na dystansie jednego okrążenia była tylko Irena Szewińska w 1976 roku w Montrealu (49.29 s, rekord Polski). Pozostałe trzy czasy w rodzimej tabeli wszechczasów należą już tylko do Natalii Kaczmarek. W zeszłym roku Polka ustanowiła swój rekord życiowy (49.86 s.) także w Chorzowie, podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej. Impreza w ramach Diamentowej Ligi dopiero przed nami, a Kaczmarek już uzyskuje światowe wyniki. Głęboko wierzymy, że 25-latka najlepsze w tym sezonie ma dopiero przed sobą, a szczyt formy przyjdzie dopiero w sierpniu. Właśnie wtedy odbędą się Mistrzostwa Świata w Budapeszcie, w których to Natalia będzie walczyć o jak najlepszą pozycję.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,877FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ