Kamil Wilczek wraca do Piasta Gliwice!

Piast Gliwice odpalił niezłą bombę tuż przez wznowieniem rozgrywek Ekstraklasy. Nowym zawodnikiem klubu został bowiem Kamil Wilczek – były król strzelców w barwach „Piastunek” oraz jeden z najlepszych snajperów ligi duńskiej w ostatnich latach.

źródło: twitter/PiastGliwiceSA

Jak podaje klub w komunikacie prasowym, 34-letni Kamil Wilczek podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku, w którym zapisano opcję przedłużenia o kolejne 12 miesięcy

Napastnik jeszcze w sezonie 2019/20 bił rekordy skuteczności na duńskich boiskach w barwach Brondby IF i poważnie rozważano go w kontekście reprezentacji Polski. Niestety, od czasu transferu do tureckiego Goztepe jego kariera mocno wyhamowała. Szybko wrócił do Danii, ale już nie Brondby, a konkurencyjnej ekipy FC Kopenhaga. W jej barwach uzbierał co prawda 14 trafień, ale z miesiąca na miesiąc jego pozycja słabła. W tym sezonie ligowym cześciej znajdował się poza kadrą meczową niż wybiegał na murawę.

Odejście z Kopenhagi było więc tylko i wyłącznie kwestią czasu

Po rozwiązaniu umowy z klubem szybko znalazł nowego pracodawcę, a będzie nim Piast Gliwice. Wydaje się, że to znakomity pomysł dla każdej ze stron. Wilczek doskonale zna ten zespół, a Piast po odejściu Jakuba Świerczoka czekał na bramkostrzelnego snajpera. Jest co prawda Alberto Toril, a niedawno do klubu dołączył Rauno Sappinen, ale doświadczenie takiego grajka jak Kamil Wilczek powinno być ogromnym atutem ekipy Waldemara Fornalika.

Witamy ponownie na polskich boiskach Panie Kamilu!

REKLAMA
PODOBNE
REKLAMA
103,068FaniLubię
10,659ObserwującyObserwuj
575ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ