Juventus naciska na Bayern. Bawarczycy zgodzą się na transfer napastnika?

Juventus szuka wzmocnień ofensywy, o czym informuje Gianluca Di Marzio. Na celowniku turyńskiego klubu znalazł się Joshua Zirkzee. 22-letni napastnik zdobył w obecnym sezonie Serie A 10 goli i znajduje się na liście życzeń wielu czołowych europejskich drużyn. Bologna mogłaby oczekiwać za Holendra gigantycznych pieniędzy, jednak Stara Dama zamierza… naciskać na Bayern Monachium.

REKLAMA

Wspomniany Di Marzio sugeruje prosty scenariusz. Bawarczycy, sprzedając Zizkree, zagwarantowali sobie możliwość odkupu piłkarza za 40 mln euro. Juventus zakłada podobno oszczędnościowe rozwiązanie, czyli przekonanie Bayernu do skorzystania z klauzuli w kontrakcie Holendra, a następnie jego sprzedaż do Turynu. W takiej sytuacji Bologna nie mogłaby w żaden sposób zablokować transferu swojej gwiazdy.

źródło: Bayern & Germany w serwisie X

Bayern przejmie Zirkzee i odda do Juventusu?

Bayern posiada klauzulę gwarantującą zarobek 50% od kolejnego transferu Zirkzee. Załóżmy więc prosty scenariusz. Monachijczycy wykupują Holendra za de facto 20 mln euro (bo połowa i tak do nich wraca) i sprzedają do Turynu za 50 mln euro. 30 mln euro zarobku „na czysto”. Gdyby to Juventus zapłacił 50 mln euro, Bologna musiałaby oddać Niemcom połowę tej kwoty, czyli 25 mln euro. Teoretycznie, przy dogadaniu się z Juventusem, Bawarczycy mogą zarobić 5 mln euro więcej. Tylko czy Bayern Monachium skusi się na taki deal?

Specyfika sytuacji sprawia, że letnie negocjacje będą mocno nieoczywiste. W ostatnich dniach mogliśmy jednak przeczytać, że Zirkzee budzi także zainteresowanie m.in. AC Milanu oraz Arsenalu. La Gazzetta dello Sport przekonywała nawet, że Holender podjął już decyzję o przenosinach do Mediolanu. Wydaje się, że sytuacja napastnika jest nieco bardziej skomplikowana, a przynajmniej wierzyć w to chcą sympatycy Juventusu.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,652FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ