Jordi Alba zniesmaczony. „Po tym wszystkim co widziałem, nic mnie już nie zdziwi”

Jordi Alba miał w ostatnim czasie dać upust niezadowoleniu ze swojej obecnej sytuacji w klubie. Wczorajszego wieczoru, grupa Jijantes FC działająca pod nadzorem Gerarda Romero, opublikowała na swoim twitterowym profilu kilka wypowiedzi hiszpańskiego obrońcy.

źródło: @Jijantes FC; tłum. @_Barcainfo/Twitter.

Jak wiadomo, nie tylko Sergino Dest miał być obrońcą FC Barcelony, który trafi do Włoch. Do Amerykanina w Mediolanie miał dołączyć również Jordi Alba. Główna przyczyna niepowodzenia tego ruchu nie została podana wprost, ale można się domyślać, co nią było. Najprawdopodobniej chodziło o stanowcze „nie” ze strony samego Alby, który jak widać po zachowaniu i przekazie słanym do mediów, czuł się wypychany przez swojego dawnego kolegę z drużyny, a obecnie trenera – Xaviego.

Trzeba przyznać, że Jordi Alba stąpa w ten sposób po bardzo cienkim lodzie. 33-latek nie przekonuje swoimi występami na początku sezonu. Na jego pozycji lepiej radził sobie ostatnio Alejandro Balde. Do rywalizacji o grę na lewej obronie dołączył również Marcos Alonso. Czy doświadczony obrońca oczekuje zatem, że będzie dostawał regularne szanse gry za zasługi? Xavi swoimi decyzjami kadrowymi daje wyraźnie do zrozumienia, że nie zamierza tolerować takiej postawy wśród swoich piłkarzy. Jeśli Jordi Alba nie weźmie się do ciężkiej pracy, to swoim zachowaniem może zaszkodzić nie tylko własnej opinii pośród kibiców, ale i całej drużynie.

REKLAMA
Marek
Marek
Entuzjasta piłki nożnej, kibic FC Barcelony. Piszę na temat futbolu w Hiszpanii, Włoszech czy Anglii. Lubię piłkę widowiskową i atrakcyjną - pełną ekspresji i autentycznej radości z gry. W ekipie Mistrzów dzielę się zarówno swoimi spostrzeżeniami ściśle związanymi z piłką, jak i wszelkimi historiami dziejącymi się wokół sportu. Gwarantuję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie - od szczegółowych, merytorycznych analiz po luźne, maksymalnie subiektywne i spontaniczne treści, których nie można zamknąć w żadnych ramach. Mes que un Futbol!
PODOBNE
REKLAMA
101,855FaniLubię
10,659ObserwującyObserwuj
576ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ