Inter z przełamaniem w Serie A! Doppietta Romelu Lukaku

Inter przełamuje serię 5 meczów bez zwycięstwa w Serie A! Nerazzurri pokonali Empoli 2:0 po bramkach Romelu Lukaku i chwilowo wskoczyli na 5 miejsce w ligowej tabeli. Na wygraną w lidze zespół z Mediolanu czekał aż 47 dni!

Inter w końcu skuteczny

W poprzednich tygodniach największym mankamentem drużyny Simone Inzaghiego było wykańczanie sytuacji bramkowych. Mistrzowie Włoch z sezonu 20/21 potrafili stworzyć sobie bowiem sporo okazji w meczach z Monzą, czy Salernitaną. Jednak nieskuteczność piłkarzy z Giuseppe Meazza była potwornie rażąca i skutkowała konsekwentną stratą punktów.

Dziś, mimo mocno rezerwowego składu wyjściowego, Inter w końcu wyglądał jak drużyna pewna i świadoma celu, jakim niewątpliwie jest miejsce w pierwszej czwórce Serie A. Począwszy od defensywy, która nie przeciekała dzisiaj w nawet najmniejszym stopniu, przez zaangażowaną i energiczną linię pomocy, po laserową precyzję czarno-niebieskich snajperów z Romelu Lukaku na czele. To właśnie napastnik reprezentacji Belgii otworzył wynik rywalizacji z Empoli w 48. minucie, zamieniając podanie Marcelo Brozovicia na swoje czwarte trafienie w aktualnych rozgrywkach Serie A.

Lukaku rozkręcił się na dobre, powrót duetu „LuLa”

Bramka ewidentnie dodała Belgowi wiatru w żagle. Lukaku był aktywny w większości ataków Nerazzurrich i cały czas szukał kolejnych okazji na podwyższenie prowadzenia przez drużynę gości. Pracowita postawa 29-latka została nagrodzona w końcówce spotkania. W 76. minucie Romelu przymierzył na dalszy słupek po dograniu Hakana Calhanoglu, a piłka po jego precyzyjnym strzale wylądowała w siatce. Bardzo dobry występ reprezentant Belgii okrasił jeszcze asystą do Lautaro Martineza w 88. minucie. To była akcja duetu „Lula” jaką kibice Interu mogli pamiętać z czasów mistrzowskiego sezonu, kiedy ta dwójka zdobywała gole w sposób hurtowy.

Dla podopiecznych Simone Inzaghiego jest to bardzo ważne zwycięstwo. Po pierwsze z punktu psychologicznego – przełamanie po tak słabej serii spotkań musi cieszyć i ma szansę odmienić grę drużyny na finiszu rozgrywek. Poza tym z 54 pkt po 31. kolejkach ekipa z Mediolanu wciąż ma realne szanse na zakończenie sezonu w top 4 Serie A. Jeśli Inter będzie tak pewny w obronie i skuteczny w ataku jak dzisiejszego popołudnia, to tegoroczni półfinaliści Ligi Mistrzów powinni zrealizować swój cel ligowy na ten sezon.