Inter traci pierwsze ligowe punkty w 2024 roku

Koniec! Seria 10 ligowych zwycięstw z rzędu Interu została przerwana przez Napoli. Pojedynek obrońcy tytułu z prawdopodobnym nowym mistrzem był zapowiadanym hitem 29. kolejki Serie A, jednak wbrew oczekiwaniom, zespół z Mediolanu nie zdołał udowodnić swojej wyższości nad Neapolitańczykami.

Pierwsza połowa dla gospodarzy

Od pierwszych minut widzieliśmy dobry mecz i ataki z obu stron. Stosunkowo szybko to gospodarze przejęli jednak inicjatywę. W 13. minucie spotkania Inter miał kapitalną sytuację na objęcie prowadzenia. Spudłowali wtedy Darmian, Lautaro i Barella. Poza nimi w pierwszej połowie sytuacje miał również między innymi Di Marco. W 27. minucie sędzia gwizdnął rzut karny dla Interu. W tym samym momencie jednak asystent podniósł chorągiewkę. Po analizie VAR spalony został podtrzymany. Pod koniec połowy pokazali się goście, jednak nie na długo. W 43. minucie po dośrodkowaniu Bastoniego piłkę w siatce dla Interu umieścił Darmian. Bramka do szatni dała Interowi zasłużone prowadzenie.

źródło: ELEVEN SPORTS PL w serwisie X

Gol Napoli zapewnił bardzo ciekawą końcówkę

Widać było, że bramka do przerwy porządnie napędziła Inter. Gospodarze od początku drugiej połowy napierali i to oni stwarzali sobie kolejne szanse. Napoli głównie musiało się bronić. Jednak oni też mieli swoje okazje. Można nawet powiedzieć, że w pewnym momencie drugiej połowy to właśnie goście wyglądali lepiej. Wyglądało to tak, jakby Inter poczuł się zbyt pewnie z jednobramkowym prowadzeniem i pozwalał Napoli na zbyt wiele. Z czasem Inter znów atakował, jednak brakowało w ich grze typowych stu procentowych szans.

W 81. minucie Juan Jesus po rzucie rożnym wbił Interowi bramkę na 1:1. Co ciekawe to pierwsza bramka stracona przez Inter w lidze w ostatnich 15 minutach meczu. Do ostatnich sekund trwała walka o zwycięstwo. Pod sam koniec spotkania w polu karnym kopnięty został Marcus Thuram. Sytuacja bardzo kontrowersyjna, lecz karnego nie było. Inter walczył do samego końca, lecz nie udało im się umieścić piłki w siatce i mecz zakończył się remisem. Nerazzurri nadal mają taką przewagę, że nie muszą oglądać się za siebie. Dla Napoli punkt wywalczony z Interem jest jednak bardzo ważny w kontekście walki o Ligę Mistrzów.

Inter Mediolan – Napoli 1:1 (Darmian 43′ – Juan Jesus 81)