Grupa Azoty ZAKSA w ćwierćfinale siatkarskiej Ligi Mistrzów

Niespodzianki w Kędzierzynie-Koźlu nie było! Obrońca tytułu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle prowadzona przez Tuomasa Sammelvuo zagwarantowała sobie awans do grona ośmiu najlepszych ekip w Lidze Mistrzów w sezonie ligowym 2022/2023! Kędzierzynianie tego meczu wygrywać nie musieli. Wystarczyły dwa sety, a te nie bez problemu padły łupem mistrza Polski. Porażka 2:3 z Aluronem CMC Warta Zawiercie przy zwycięstwie 3:0 w pierwszym meczu sprawia, że to siatkarze Sammelvuo grają dalej.

Lider Śliwka prowadzący do jakże cennego awansu

To było kolejne spotkanie służące jako dowód, by docenić osobę kapitana drużyny z województwa opolskiego Aleksandra Śliwkę. Kapitan dał radę i zagrał po prostu doskonale! 17 punktów w trzech setach. Praktycznie w pojedynkę wygrana premierowa partia tego hitowego starcia, kiedy to aktualny wicemistrz świata kończył dosłownie wszystko! To był popis nieprzeciętnych umiejętności jednego z najlepszych zawodników ostatnich lat dla ZAKSY! Swoje dołożył również m.in. Bartosz Bednorz. To bardzo ładny obrazek, kiedy jesteś w drużynie dosłownie miesiąc, a w tym czasie kończysz piłkę, która daje bilet twojej drużynie do ćwierćfinału Klubowych Mistrzostw Europy. Taniec Bednorza po tej akcji był chyba najlepszym przykładem, ile ta piłka dla niego znaczyła. 29-latek potrzebował takiego momentu. Jego transfer wypalił, a sam Bednorz naprawdę może się podobać.

ZAKSA już po raz czwarty z rzędu zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Tam na drużynę z województwa opolskiego czeka stary dobry znajomy, z którym to ZAKSA grała nie tak dawno temu. Rywalem naszej ekipy będzie włoski Itas Trentino, który w fazie grupowej dwa razy pokonał naszą ekipę. To właśnie z Trentino w finałach poprzednich dwóch edycji Ligi Mistrzów mierzyła się ZAKSA. I choć faworytem kędzierzynianie nie będą, to naszym zdaniem w tej rywalizacji wszystko jest możliwe i jeśli Śliwka, Kaczmarek i spółka zagrają na swoim najlepszym poziomie, to trzeci półfinał z rzędu nie będzie tylko pięknym snem.

źródło: twitter/ZAKSAofficial

Autor: Jakub Balcerzak