Dramat w meczu Ajaxu. Bramkarz reanimowany po ciężkim uderzeniu w głowę

Ekipa RKC Waalwijk jest jedną z najsłabszych w Eredivisie, ale postawiła dziś trudne warunki Ajaxowi Amsterdam. Wynik 2:3 zwiastował emocjonującą końcówkę spotkania, jednak w 85. minucie golkiper gospodarzy — Etienne Vaessen stracił przytomność po niefortunnym zderzeniu z Brianem Brobbeyem. Z oczywistych względów nie zaprezentowano wielu powtórek, ale wydaje się, że bramkarz wychodząc po piłkę został kopnięty w głowę. Mecz natychmiastowo przerwano.

REKLAMA

Vaessen otrzymał szybką pomoc

28-letni Holender szybko został otoczony przez resztę zawodników, a na boisko wbiegła ekipa medyczna. Oczywiście, nie musimy tłumaczyć, że uderzenie w głowę zawsze niesie za sobą ryzyko poważnych konsekwencji zdrowotnych, stąd ogromny strach o zdrowie i życie golkipera. Na kontach w mediach społecznościowych holenderskich klubów pojawiły się wpisy z wyrazami wsparcia dla Vaessena — chociaż nikt nie odważył się stawiać żadnych wyroków. Według doniesień ESPN zawodnik był reanimowany na murawie, dlatego miejsce zdarzenia szczelnie zakryto kocami. Powtórzmy jednak — służby medyczne błyskawicznie podjęły akcję, a udzielanie publicznych informacji schodzi obecnie na dalszy plan.

źródło: 𝐀𝐅𝐂 𝐀𝐉𝐀𝐗 💎 w serwisie X

Yvonne van Beek z Eindhovens Dagblad zdaje się uspokajać sytuację, informując, że bramkarz odzyskał przytomność i został przetransportowany do szpitala. W tym momencie trwa jednak chaos informacyjny, a wiele mediów próbuje wykorzystać sytuację, podając niesprawdzone i dramatyczne plotki. Nie wiemy tak naprawdę nawet, czy zawodnik został uderzony w głowę — jak podaje część źródeł — czy też siła uderzenia trafiła w jego klatkę piersiową — co wskazują inne źródła. Pod tym tekstem postaramy się na bieżąco aktualizować najnowsze doniesienia — oby rzeczywiście skończyło się jedynie na strachu.

AKTUALIZACJA:

Dyrektor RKC Waalwijk – van Mosselveld:
Etienne jest przytomny, ale nie ma pojęcia, co się stało. Został przewieziony do szpitala. Wielki komplement dla personelu medycznego, który postępował zgodnie z protokołem i natychmiast rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową. Dla osób postronnych taki widok jest przerażający i kojarzy się z problemami z sercem. Etienne został uderzony stopą lub kolanem Brobbeya. Całkowicie stracił przytomność, ale na własnych nogach zszedł z boiska. […] Teraz jedzie do szpitala na prześwietlenie. Miejmy nadzieję, że nic poważnego nie zostanie tam wykryte.

W niedzielę rano, van Mosselveld potwierdził, że Ettiene Vaessen czuje się lepiej, ale wyniki badań lekarskich nie są jeszcze znane.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,517FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ