Denis Suarez wreszcie opuści Celte Vigo? Hiszpan porozumiał się z Villarrealem

Jak podaje Fabrizio Romano Denis Suarez jest bliski podpisania umowy z Villarrealem. Hiszpanowi latem wygasa kontrakt z Celtą Vigo i najprawdopodobniej dopiero wtedy jako wolny zawodnik przeniesie się do klubu ze wschodu Hiszpanii. Suarez występował już w Żółtej Łodzi Podwodnej w sezonie 2015/16. Jego nowa umowa miałaby obowiązywać do 2026 roku.

REKLAMA

Villarreal osiągnął ustne porozumienie z zawodnikiem

Denis Suarez w sezonie 2015/16 w żółtej koszulce wystąpił w 48 meczach, w których zdobył 5 bramek i zanotował 12 asyst. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo powróci on do Żółtej Łodzi Podwodnej. Póki co osiągnięte zostało ustne porozumienie między klubem a zawodnikiem i mówi się o umowie do 2026 roku. Nadal niewykluczony jest zimowy transfer, ale wydaje się on trudny do zrealizowania ze względu na konflikt między piłkarzem a prezesem klubu z Galicji.

Denis Suarez ma ważny kontrakt, ale nie jest częścią drużyny

Hiszpan już latem chciał zmienić klub, ale po uprzednim rozwiązaniu umowy. Na to nie przystał jednak prezes Celty Vigo, Carlos Mouriño. Spór między klubem a piłkarzem trwał już jednak wcześniej. Wszystko z powodu agencji menadżerskiej, do której należy Saurez – Intermedia Sport Player. Agencja ta uczestniczyła bowiem w transferze 12-letniego Bryana Bugarina do Realu Madryt latem 2021 roku. Młody zawodnik uchodził za jednego z najzdolniejszych zawodników akademii Celty Vigo. Prezes zapowiedział wówczas, że żaden zawodnik reprezentowany przez tę agencję nie będzie grał dla Celty.

Denis Suarez otrzymał ultimatum – albo zmieni menadżera, albo będzie zmuszony do opuszczenia klubu. Jednocześnie jednak zawodnik zarzucał klubowi niesprawiedliwe traktowanie. Iago Aspas, który związany jest z tą samą agencją, podpisał nowy kontrakt z Celtą Vigo w lipcu 2022 roku. W jego przypadku kwestia menadżera nie stanowiła problemu w negocjacjach. Według prezesa Suarez miał otrzymywać oferty kontraktu ze strony klubu, jednak tym informacjom zaprzeczał sam zawodnik. Nie ma żadnych przesłanek, aby ten spór miał skończyć się inaczej, niż opuszczeniem klubu przez Suareza.

Denis Suarez ostatni mecz dla Celty Vigo rozegrał 21 maja przeciwko Valencii, a na nowy sezon został odsunięty od pierwszego zespołu. W sezonie 2021/22 wystąpił w 40 meczach, w których zdobył 4 bramki i zanotował 6 asyst. Łącznie dla Celty Vigo rozegrał 105 spotkań, strzelił 5 goli i 20 razy asystował. Suarez może grać zarówno w środku pomocy, jak i na lewej lub prawej stronie. Może okazać się ważnym wzmocnieniem szerokiego składu Villarrealu na resztę sezonu w walce o europejskie puchary.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,652FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ