Dart. Polacy z rekordem świata! Mamy awans do fazy pucharowej!

Pobity rekord świata i popis skuteczności. Reprezentacja Polski po bardzo dobrej grze pokonuje Litwinów i uzyskuje awans do fazy pucharowej Drużynowych Mistrzostw Świata.

REKLAMA

Litwa w sesji porannej bezproblemowo poradziła sobie z Portugalczykami, zwyciężając 4:1. Taki scenariusz oznaczał, że wszystko rozstrzygnie się około godziny 20:30, gdy zakończy się spotkanie naszej kadry z Litwinami. Nikt, ale to nikt nie spodziewał się, że zakończymy go nie tylko jako zwycięzcy, ale też jako nowi rekordziści świata!

Pobity rekord świata!

Wszystko rozpoczęło się od bardzo dobrego startu Kciuka oraz Ratajskiego i szybkiego wyjścia na prowadzenie (1:0). Koncert w wykonaniu Biało-Czerwonych trwał w najlepsze i po chwili było już 2:0. To jednak nie koniec. Polacy z minuty na minuty grali coraz to lepiej. Nie było żadnego słabego punktu. Świadczyły o tym statystyki. W pewnym momencie grali na średniej powyżej 120. Przy stanie 3:0, Kciuk miał lotkę meczową, której jednak nie wykorzystał. Z zimną krwią Labanauskas „wykradł” lega. W piątej partii, po raz kolejny główne role rozgrywali Polacy. Lotki na mecz miał Krzysztof Kciuk. Jeśli zrobiłby to w trzech lotkach, to zostaliby nowymi mistrzami Świata. Jak się chwilę później okazało, dokonali tego! POLSKA ROZEGRAŁA NAJLEPSZY MECZ DEBLOWY W HISTORII WORLD CUP OD DARTS!

POLSKA (Ratajski, Kciuk)— LITWA (Labanauskas, Baraukas) 4:1

Źródło: twitter/Darts PDC
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,603FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ