Dart: 3 Polaków na MŚ! Rozlosowano drabinkę turnieju

Późnym popołudniem Polacy poznali swoich przeciwników w Mistrzostwach Świata PDC 2024! Można mówić o dużym szczęściu, bowiem trzech naszych reprezentantów trafiło na rywali, których są w stanie pokonać.

REKLAMA

Najważniejszy turniej roku już przed jego startem będzie dla nas historyczny, bowiem ujrzymy w nim aż trzech reprezentantów Polski. Wcześniej awans zapewnili sobie Krzysztof Ratajski i Radosław Szagański, a nie tak dawno przepustkę na darterski mundial uzyskał Krzysztof Kciuk, okazując się najlepszy w kwalifikacjach Europy Środkowej, pokonując w finale innego reprezentanta Polski — Sebastiana Białeckiego. Los sprawił, że losowanie drabinki przebiegło naprawdę dobrze dla naszych zawodników, gdyż każdy z nich trafił na przeciwnika, którego na spokojnie jest w stanie pokonać. Problemy zaczną się w późniejszych fazach turnieju.

Dobre losowanie dla Biało-Czerwonych

Radosław Szagański swój udział rozpocznie od pierwszej rundy. Jego przeciwnikiem na tym etapie będzie Marko Kantele. Gdy Polak zdoła pokonać Fina, poprzeczka zostanie podniesiona na najwyższy możliwy poziom. W kolejnym etapie na zwycięzcę czekać będzie r ozstawiony z numerem 29 – Raymond van Barneveld z Holandii.Krzysztof Kciuk, podobnie jak Szagański jest zmuszony rozpocząć turniej od I rundy, a jego przeciwnikiem będzie Connor Scutt. Następnie lepszy z tego pojedynku zmierzy się Walijczykiem — Gerwynem Pricem!

Jedynym rozstawionym z naszych reprezentantów jest Krzysztof Ratajski, który swoje pierwsze spotkanie stoczy w II rundzie. Jego rywalem będzie lepszy z pary Jamie Hughes vs David Cameron. Idąc dalej (jeśli nie dojdzie do żadnej niespodzianki) The Polish Eagle powinien spotkać się z Johnym Claytonem. W drabince Polaka znajdują się też tacy zawodnicy jak: Jose De Sousa, Rob Cross, Chris Dobey czy aktualny Mistrz Świata — Michael Smith. Start turnieju już 15 grudnia — w najbliższym czasie przedstawimy nasze typy na zawody, a także naszych faworytów i potencjalne czarne konie mistrzostw świata.

Źródło: DomofDarts/X
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,602FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ