Co musi się stać, by Polska wyszła z grupy?

Polska po remisie z Meksykiem i wygranej nad Arabią Saudyjską jest liderem swojej grupy podczas Mistrzostw Świata w Katarze. Co musi się stać, byśmy zapewnili sobie awans do fazy pucharowej? Oto możliwe scenariusze.

Tabela w tym momencie:

MWRPG+G-RGPKT
1Polska211020+24
2Arabia Saudyjska210123−13
3Meksyk10100001
4Argentyna100112−10

Argentyna pokonuje Meksyk:

Przed ostatnią kolejką Polska jest liderem grupy z 4 punktami, za nią znajdują się Argentyna i Arabia Saudyjska (po 3 punkty). Meksyk z 1 punktem. W takiej sytuacji biało-czerwoni muszą nie przegrać z Argentyną, by wyjść z grupy. Remis niezależnie od wyniku meczu Meksyk — Arabia Saudyjska gwarantuje nam grę w fazie pucharowej.

Przegrywając z Argentyną, Messi i spółka wyprzedzają nas w tabeli. Wygrana Arabii Saudyjskiej nad Meksykiem zamyka nasze szanse na awans. Wygrana Meksyku oznacza konieczność liczenia bilansu bramkowego i to on decyduje, która z nacji gra dalej (tutaj możemy kibicować, by Messi z kolegami rozbili dziś wysoko ekipę Meksyku). Remis sprawia, że Polska ma tyle samo punktów co Arabia Saudyjska i dochodzi do porównania bilansu bramkowego. Ten na ten moment jest korzystny dla piłkarzy Michniewicza.

Argentyna remisuje z Meksykiem:

Polska 4 pkt, Arabia 3 pkt, Meksyk 2 pkt, Argentyna 1 pkt. Remis w ostatnim meczu gwarantuje nam awans. Porażka sprowadza się do równania bilansu bramkowego z Argentyną i być może Arabią, jeśli w starciu Meksyku z Arabią Saudyjską padnie remis. Jako jedyni w grupie przed ostatnią kolejką będziemy mieć pozytywny bilans bramkowy, co daje spore nadzieje awansu.

Meksyk pokonuje Argentynę:

Polska i Meksyk mają po 4 pkt, Arabia Saudyjska 3 pkt, Argentyna 0 pkt i traci szansę na wyjście z grupy. W meczu z Messim i spółką remis gwarantuje nam awans. Przy porażce liczymy bilans bramkowy z Meksykiem (jeśli przegrają z Arabią) lub Arabią (jeśli zremisują z Meksykiem). W tym momencie nasz wynosi +2, Arabii Saudyjskiej -1. Bilans Meksyku wyjaśni się po meczu z Argentyną. Dodajmy, że nasza porażka z Argentyną i tak oznaczałaby awans, jeśli Meksyk wygra pozostałe dwa mecze.

Wniosek? To Argentyną będzie musiała walczyć o wygraną z Polską. Niezależnie od wyniku meczu z Meksykiem, będą w tabeli za biało-czerwonymi. Wygląda więc na to, że w decydującym meczu fazy grupowej, Messi i spółka zostaną zmuszeni do szukania zwycięstwa za wszelką cenę. Z kolei Polacy ze swoim defensywnym stylem i murowaniem bramki mogą zamknąć nadzieje jednego z największych piłkarzy w historii na wymarzone trofeum.

REKLAMA
PODOBNE
REKLAMA
101,778FaniLubię
10,659ObserwującyObserwuj
576ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ