Bośniacy oficjalnie rezygnują ze sparingu przeciwko Rosji

Planowany na 19 listopada mecz towarzyski pomiędzy reprezentacjami Bośni i Hercegowiny oraz Rosji został oficjalnie odwołany. Bośniacka federacja piłkarska w lakonicznym komunikacie poinformowała o przełożeniu spotkania na późniejszy termin, ulegając presji opinii publicznej.

REKLAMA

O pomyśle rozegrania sparingu poinformowano na początku września

Koncepcja gry w Sankt Petersburgu z miejsca wywołała potężne kontrowersje. Głos zabrał m.in. Edin Dzeko, który jasno zadeklarował solidarność z narodem ukraińskim i przyznał, że nie zamierza grać przeciwko agresorowi wojennemu. Gdy kolejni kadrowicze buntowali się przeciwko pomysłowi gry z Rosją i zapowiadali, że nie pojadą do Petersburga, związek piłkarski znalazł się pod ścianą. Działacze bośniackiej federacji długo odkładali termin podjęcia ostatecznej decyzji. Ten miał być wyznaczony na 10 października, ale dopiero dzisiaj otrzymaliśmy oficjalny komunikat.

Co ciekawe, przewodniczący bośniackiego związku — Vico Zeljković postanowił unikać klarownych deklaracji. Nie podał bezpośredniej przyczyny odwołania sparingu, ba! Zaznaczył nawet, że mamy miejsce jedynie z przełożeniem meczu — czyli plan jego rozegrania dalej istnieje. O żadnym przyznaniu się do błędu nie ma oczywiście mowy.

Towarzyski mecz „A” pomiędzy drużynami Bośni i Hercegowiny oraz Rosji, który miał zostać rozegrany 19 listopada w Petersburgu, nie zostanie rozegrany w tym czasie.

Na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu Związku Piłki Nożnej BiH mecz zaplanowany na 19 listopada został przełożony. Przewodniczący NS/FS BiH, pan Vico Zeljković zauważył, że rozegranie tego towarzyskiego meczu zostało przełożone na późniejszy termin.

pełna treść komunikatu, źródło: Mecz Rosja-BiH (nfsbih.ba)

Rosja odizolowana od świata futbolu

Rosja w 2022 roku rozegrała spotkanie towarzyskie z Kirgistanem, a 17 listopada czeka ich kolejny sparing — z Tadżykistanem. Fakt, że Rosjanie zaplanowali ten drugi mecz, świadczy o fakcie, że sami postawili krzyżyk na meczu przeciwko Bośni i Hercegowinie.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,520FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ