Bezlitosne Leverkusen! Tylko 4 drużyny dokonały tego w XXI wieku

Jakie szanse na awans do finału DFB Pokal miała Fortuna Düsseldorf? Znikome, bowiem jej rywalem był dzisiaj Bayer Leverkusen. Aptekarze w obecnym sezonie nie przegrywają spotkań, a i remisy przydarzają się im niezwykle rzadko. Każdy inny wynik niż wysokie zwycięstwo zespołu Xabiego Alonso byłby sporym zaskoczeniem.

Bayer nie pozostawił złudzeń

Xabi Alonso jasno pokazał, że nie lekceważy drugoligowego rywala, wystawiając w podstawowym składzie piłkarzy pokroju Floriana Wirtza, Granita Xhaki czy Alejandro Grimaldo. Efekt był łatwy do przewidzenia. Już w 7. minucie Patrik Schick wypuścił Jeremiego Frimponga, który zaliczył zbyt mocną wrzutkę. Aptekarze kontynuowali akcję, rozegrali piłkę i… futbolówka wróciła do Frimponga, który mając mnóstwo miejsca pokonał Floriana Kastenmeiera. Gospodarze nie czuli spełnienia po jednym golu, a że Fortuna dawała szansę wychodzenia z kontrami, w 20. minucie Amine Adli strzelił na 2:0. W pierwszej połowie do siatki trafił jeszcze Florian Wirtz, wykorzystując stratę gości po wysokim pressingu Leverkusen. Niesamowity 20-latek ustalił wynik meczu po uderzeniu z rzutu karnego w 60. minucie. Arbiter dopatrzył się wcześniej zagrania ręką Matthiasa Zimmermanna. Fortuna nie miała większych szans przed pierwszym gwizdkiem, szybko straciła gola, a na przerwę schodziła z wynikiem 0:3. Cóż więcej dodać?

źródło: Eleven Sports Polska – X

40. kolejne spotkanie bez porażki stało się faktem. Jak wyliczyła Squawka, w XXI wieku tylko 4 drużyny (Bayer, Real Madryt i Inter po 40, Juventus 43) z pięciu najsilniejszych europejskich lig dokonały takiej sztuki. Wydaje się, że Bayer Leverkusen lada moment zostanie rekordzistą, poprawiając wynik Juventusu z rozgrywek 2011-12. Gwiazdy Aptekarzy mimo słabości rywala do końca dzisiejszego meczu zachowały profesjonalizm, nie odpuszczając nawet na sekundę. W 66. minucie po kontuzji powrócił Victor Boniface, który miał wielką ochotę zanotować swojego gola. Tym razem się nie udało, ale z nigeryjskim napastnikiem potencjał ofensywny Bayeru będzie jeszcze silniejszy w końcówce sezonu. Kilka rekordów jest obecnie poważnie zagrożonych…

Bayer Leverkusen — Fortuna Düsseldorf 4:0 (Frimpong 7′, Adli 20′, Wirtz 35′, 60′)