Benjamin Mendy z oskarżeniami o kilka gwałtów!

Zawodnik Manchesteru City jest podejrzany o dokonanie 4 gwałtów i napaść na tle seksualnym. Do czynów miało dojść między październikiem ubiegłego roku, a początkiem bieżącego miesiąca.

Doniesienia PA Media, które jako pierwsze donosiło o kłopotach z prawem francuskiego gracza potwierdziła już jednostka policji z miejscowości Cheshire. Stosowne oświadczenie w tej sprawie wydał już także klub piłkarza, który w oczekiwaniu na dochodzenie został odgórnie zawieszony w prawach zawodnika. Nic nie wskazuje zatem na to, byśmy bocznego obrońcę oglądali w najbliższych potyczkach The Citizens.

Jak zawsze w przypadku takich informacji apelujemy o powściągliwość. Zarzuty kierowane pod adresem Mendy’ego są oczywiście straszne i zasługują na zdecydowaną reakcję. Każdy ma jednak prawo do obrony i póki nie udowodniono winy Francuzowi wstrzymajmy się z daleko idącymi ocenami. Sprawca tych haniebnych czynów zasługuje na surową karę, ale miejmy w pamięci sytuacje osób, które w podobnych sytuacjach udowodniły swoją niewinność. Tego rodzaju sprawy są niezwykle delikatne, a wczesne ferowanie wyroku bez dostępu do potwierdzonych przez służby ustaleń nie ma sensu.

Póki co ustalono, że ofiary, które zgłosiły się do funkcjonariuszy miały skończone 16 lat. Podejrzany o popełnienie przestępstwa ma stawić się przed składem sędziowskim już jutro w miejscowości Cheshire.

REKLAMA
Damian Myszewski
Damian Myszewski
Kibic polskich reprezentacji narodowych i klubu SL Benfica. Lubię patrzeć na otaczający świat z różnych perspektyw, zaś sport uważam za cudowny wytwór ludzkiej kultury. Mam cierpliwość do Ekstraklasy, sentyment do Małyszomanii i czuję pociąg do historycznych kronik sportowych. Czym jest piękno sportu? Emocjami Tiziano Crudeliego, pasją Andrzeja Strejlaua, walecznością Tadeusza Pietrzykowskiego i wytrwałością Julii Kmiecik. Moje atuty okołosportowe to doświadczenie w roli maskotki klubowej, improwizowane komentowanie meczów podczas spotkań ze znajomymi przy Fifie i umiejętność kopania piłki wyżej niż Walduś Kiepski w odcinku “Złoty gol”. W rodzimych mediach sportowych najbardziej wkurza mnie arogancja Tomasza Hajto, miałkość pytań podczas konferencji PZPN-u i patocelebryci z gal MMA. Jeśli właśnie to czytasz i chcesz się skontaktować, "sportowego" maila znajdziesz poniżej. Do tego wszystkiego fan wrestlingu i autor cyklu “Przystań Lechia”.
PODOBNE
REKLAMA
101,885FaniLubię
10,659ObserwującyObserwuj
576ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ