Bayer Leverkusen finalizuje pierwszy letni transfer. Reprezentant Francji U-21

Jeanuël Belocian jest bliski transferu do Bayeru Leverkusen, o czym informują dziennikarze kickera. 19-letni francuski defensor był od dawna na celowniku Aptekarzy, a jego usługami interesowała się także Borussia Dortmund. Rozmowy, które trwały podobno od poprzedniego roku wkrótce zostaną sformalizowane, a mistrzowie Niemiec oficjalnie ogłoszą swój pierwszy letni transfer.

Ekskluzywny zmiennik

Ile Bayer Leverkusen zapłaci za transfer? Dziennikarze kickera nie podają żadnej konkretnej informacji. Transfermarkt wycenia 19-latka na 10 milionów euro, jednak jego umowa z Rennes wygasa pod koniec czerwca 2025 roku. Wydaje się, że Leverkusen nie będzie musiało płacić gigantycznych kwot. Jeanuël Belocian raczej nie będzie zawodnikiem od razu wprowadzanym do pierwszego składu Bayeru. Podopieczny Thierry’ego Henry’ego z reprezentacji Francji U-21 ma za sobą udane miesiące, ale dopiero wchodzi w świat wielkiego futbolu. W minionym sezonie Ligue 1 rozegrał co prawda 23 spotkania (i 3 w Lidze Europy), jednak tylko 16 w podstawowej jedenastce. Co warto zauważyć, występował zarówno na środku obrony jak i na jej lewej stronie. To właśnie wszechstronność Francuza ma być jego wielkim atutem. Dziennikarze kickera nie mają wątpliwości. Jeanuël Belocian będzie u Xabiego Alonso zmiennikiem, który może załatać kilka dziur. W najbliższym sezonie powinien uczyć się od starszych kolegów, a jego pozycja w drużynie będzie rosła.

REKLAMA

Niemiecki portal uprzedza jednocześnie, że szanse na zatrzymanie Josipa Stanisicia są niewielkie. Bayer Leverkusen jest wręcz pogodzony z odejściem Chorwata wypożyczonego z Bayernu Monachium i najwyraźniej nie toczą się żadne dyskusje pozwalające na dalszą współpracę z obrońcą. Jeanuël Belocian jako następca Josipa Stanisicia? Może nie jest to idealna ocena obecnej sytuacji, ale Francuz powinien dostać życiową szansę i prawdopodobnie wkrótce zrobi się o nim głośno.

Sourcekicker
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ