Bartosz Zmarzlik żużlowym Mistrzem Świata, Maciej Janowski z brązem

Grand Prix 2022 to już przeszłość. Na zakończenie cyklu najlepsi żużlowcy świata udali się na Motoarenę, aby walczyć o pozostałe dwa krążki, gdyż od rundy Mistrzostw Świata w Malilii wiedzieliśmy, że po raz trzeci w całej historii złoty medal zawiśnie na szyi Bartosza Zmarzlika.

REKLAMA

Przed dzisiejszym startem sytuacja wyglądała następująco — blisko srebra jest Leon Madsen, mający 17 punktów przewagi nad trzecim w klasyfikacji przejściowej Patrykiem Dudkiem (100 punktów). Tylko katastrofa mogła pozbawić Duńczyka Wicemistrzostwa Świata. Z kolei chrapkę i wciąż realne szanse na brązowy medal miało aż 6 zawodników. Najbliżej tego celu był wspomniany wyżej „Duzers”. Trzy oczka mniej miał Brytyjczyk Robert Lambert. Blisko byli też: Dan Bewley (93), Fredrik Lindgren (92), Maciej Janowski (92) oraz Tai Woffinden. Ci żużlowcy walczyli również o utrzymanie się w cyklu. Przypomnijmy, iż aby to sobie zapewnić, trzeba być w klasyfikacji generalnej w pierwszej szóstce.

W zawodach wystąpił także Paweł Przedpełski, dla którego było to pożegnanie z cyklem. Z dziką kartą pojechał Kacper Woryna, a kontuzjowanego Maxa Fricke’a zastąpił Jakub Miśkowiak, który wczoraj wywalczył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów.
Przez bardzo słaby występ Patryk Dudek ostatecznie zakończył turniej w Toruniu na 15 miejscu. Oznacza to, że nie zdobędzie brązowego medalu, co gorsza cały cykl skończył na 7 miejscu, co nie dało utrzymania w Grand Prix na przyszły rok. Powodów do radości nie mieli także Paweł Przedpełski, skończywszy turniej na 17 pozycji. Krzysztof Lewandowski był 16, Jakub Miśkowiak uplasował się na 13, a dziewiąty był Kacper Woryna.

Faza zasadnicza padła łupem Martina Vaculika, drugi był Bartosz Zmarzlik, a trzeci Maciej Janowski

Na tym etapie w walce o medal koloru brązowego pozostali: Fredrik Lindgren, Dan Bewley 🇬🇧 i Maciej Janowski. Szwed nie zdołał awansować do finału ze swojego półfinału. Z kolei w drugim biegu o finał doszło do konfrontacji Polaka z Brytyjczykiem. Lepszy okazał się Magic, który dzięki zdobyciu awansu do wielkiego finału ZAGWARANTOWAŁ SOBIE HISTORYCZNY BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW ŚWIATA. Do wielkiego finału awansował także Bartosz Zmarzlik.

Zwycięzcą Grand Prix w Toruniu został Martin Vaculik🇰, drugi był Bartosz Zmarzlik, a trzeci Leon Madsen. Tuż za podium rywalizację zakończył Maciej Janowski.

TOP 3 turnieju:

 1. Martin Vaculik
 2. Bartosz Zmarzlik
 3. Leon Madsen
 4. Maciej Janowski
 5. Kacper Woryna
 6. Jakub Miśkowiak
 7. Patryk Dudek
 8. Krzysztof Lewandowski
 9. Paweł Przedpełski

Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2022:
🥇 BARTOSZ ZMARZLIK 166 punktów
🥈 LEON MADSEN 133 punkty
🥉 MACIEJ JANOWSKI 106 punktów
….
VII. Patryk Dudek 102 punkty
XV. Paweł Przedpełski 29 punktów

Autor: Marcin Boroch

Miłośników czarnego sportu zapraszamy na: SBC Portal sportowy

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
  REKLAMA
  107,652FaniLubię

  MOŻE ZACIEKAWI CIĘ