AC Milan rusza po piłkarza Feyenoordu

Mats Wieffer znalazł się na celowniku AC Milanu. Jak donosi Matteo Moretto, włoski klub kontaktował się w ostatnich dniach z Feyenoordem, który może oczekiwać za defensywnego pomocnika około 20-25 mln euro.

24-latek w ostatnim czasie zmagał się z urazem uda, jednak w minionym sezonie Eredivisie rozegrał 29 spotkań, w których strzelił 5 goli i zaliczył 3 asysty. Po 79 występach w barwach drużyny z Rotterdamu jest już gotowy na nowe wyzwanie. Wspomniany Matteo Moretto przekonuje, że możliwość transferu do AC Milanu jest korzystnym rozwiązaniem dla reprezentanta Holandii (który nie znalazł się jednak w kadrze na Euro 2024 właśnie z powodów zdrowotnych). Co ciekawe, Mats Wieffer zimą łączony był z przenosinami do FC Barcelony, a to głównie z powodu medialnych sugestii, zgodnie z którymi Feyenoord zgłaszał gotowość na sprzedaż zawodnika. 24-latek potrzebuje nowych wyzwań, a jego dotychczasowy pracodawca nie zamierza blokować rozwoju pomocnika. Potrzeba jedynie konkretnej oferty, która spełni oczekiwania finansowe działaczy Feyenoordu.

REKLAMA

Holenderski Milan powraca?

Mediolańczycy w ostatnim czasie łączeni byli z kilkoma zawodnikami. Innym z celów transferowych Rossonerich jest Joshua Zirkzee. Czyżby ponownie w Milanie znaczącą rolę mieli odgrywać piłkarze holenderskiej narodowości? Zasadnicze pytanie — czy włoski klub znajdzie środki na przeprowadzenie wszystkich zapowiadanych przez media transferów? O ile bowiem 20-25 mln euro za Wieffera wydaje się rozsądnym wydatkiem, o tyle Milan takich kandydatów ma już wielu. Zirkzee, Cash, Wieffer. Ciekawe pomysły, ale trudno spodziewać się, by pieniędzy wystarczyło na sprowadzenie każdego z zawodników łączonych z klubem.

źródło: Milan Eye on X
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ