ZAKSA zagrała maksa! Dwa sety od ćwierćfinału Ligi Mistrzów

Obrońca tytułu nie zawiódł swoich najwierniejszych fanów! Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle prowadzona przez Toumasa Sammelvuo pokonała w Dąbrowie Górniczej w pełni zasłużenie w trzech setach debiutanta na poziomie Ligi Mistrzów Aluron CMC Wartę Zawiercie w pierwszym meczu barażowym o ćwierćfinał Klubowych Mistrzostw Europy!

To był popis doświadczenia drużyny z Kędzierzyna-Koźla

W każdym elemencie aktualny mistrz Polski nie dał najmniejszych szans swoim rywalom. ZAKSA lepiej radziła sobie w defensywie oraz przede wszystkim na kontrze. ZAKSA przede wszystkim lepiej prowadziła ten mecz i jest już dokładnie o dwa sety od awansu do kolejnej fazy Ligi Mistrzów!

Powrócił Kovacević, ale jego obecność nie była lekiem na zło po stronie drużyny prowadzonej przez Michała Winiarskiego. Zawiercianie mieli dziś duże problemy. Źle wyglądał powracający po kontuzji Serb, Kwolek nie robił takiej różnicy, jak w poprzednich meczach, a sam Dawid Konarski — który był świetny — nie był w stanie dziś sam wygrać z naprawdę bardzo dobrze grającą ZAKSĄ.

Bohaterem meczu?

Naszym zdaniem Erik Shoji. Warto po takim meczu docenić zawodnika, którego zadaniem zazwyczaj jest wykonywanie tej najczarniejszej boiskowej roboty. Shoji w defensywie był dziś obłędny. Wywiązał się ze swojej roboty na ocenę celującą, dzięki czemu jego koledzy Olek Śliwka oraz Bartosz Bednorz mieli o wiele mniej pracy w obronie. Chwalimy również Łukasza Kaczmarka. Wicemistrz świata zagrał dziś swoje najlepsze w tym roku kalendarzowym spotkanie. Atakujący ZAKSY był najlepiej punktującym zawodnikiem tego meczu i zagrał na poziomie, na którym dawno go nie widzieliśmy!

ZAKSA wygrywa w Dąbrowie Górniczej i za tydzień wystarczą jej dwa wygrane sety, by po raz kolejny zameldować się w gronie ośmiu najlepszych ekip Ligi Mistrzów w sezonie ligowym 2022/2023.

ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE 0 vs 3 GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE (23:25 – 19:25 – 23:25)

ALURON: Tavares, Konarski, Zniszczoł, Szalacha, Kwolek, Kovacević, Danani
ZAKSA: Janusz, Kaczmarek, Paszycki, Smith, Śliwka, Bednorz, Shoji.

Autor: Jakub Balcerzak

Kibiców siatkówki zapraszamy na Merytoryczne Forum Siatkarskie.