Żużel: RUSZYLI! Inauguracyjne turnieje dla Doyle’a i Zmarzlika

Nareszcie! Po kilku miesiącach przerwy odbyła się oficjalna inauguracja sezonu żużlowego. Ta nastąpiła w Częstochowie, gdzie odbył się Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego, który niestety został przerwany przez pogodę, a zwycięzcą okazał się Jason Doyle. Dzień później w Kryterium Asów bezkonkurencyjny okazał się Bartosz Zmarzlik, nie tracąc chociażby punktu na torze.

O zwycięstwie zadecydowało… losowanie

30 września — wtedy zakończył się oficjalnie sezon żużlowy 2023 w możliwy najlepszy dla nas sposób, bowiem Bartosz Zmarzlik po raz drugi w karierze obronił tytuł Mistrza Świata. W sobotę w Częstochowie odbył się Silesia Cup 2024 – 50. jubileuszowy Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego, w którym udział wzięła większość zawodników Tauron Włókniarza Częstochowy. Niestety ze względu na trudne warunki atmosferyczne rozegrano zaledwie trzy serie, a o tym, kto finalnie okazał się najlepszy, zadecydowało… losowanie. Po trzech wyjazdach na tor po osiem oczek mieli na swoim koncie Australijczyk Jason Doyle i Bartosz Zmarzlik. Co więcej, obaj żużlowcy mieli takie same zdobycze — dwukrotnie wygrywali i raz przekroczyli linie mety jako drudzy.  Podjęto więc decyzję, że losowanie wyłoni triumfatora turnieju. Los sprawił, że był nim Doyle. Podium uzupełnił Leon Madsen.

źródło: Speedway Silesia Cup w Częstochowie – Bieg 12 (23.03.2024) (youtube.com)

Zmarzlik bezkonkurencyjny w Kryterium Asów

Następnego dnia na torze jeżdżącego na co dzień w Metalkas 2. Speedway Ekstralidze — Abramczyk Polonii Bydgoszcz odbyła się XXXV edycja Kryterium Asów imienia Mieczysława Połukarda. W zawodach bezkonkurencyjny okazał się Bartosz Zmarzlik, który nie znalazł pogromcy. Pochodzący z Kinic zawodnik uzyskał komplet 15 oczek i po raz trzeci w karierze wygrał bydgoski turniej. Drugie miejsce zajął jego były kolega z drużyny i stały uczestnik cyklu Grand Prix 2024 – Szymon Woźniak. Najniższy stopień podium przypadł Artiomowi Łagucie. Rosjanin z polskim paszportem w biegu dodatkowym pokonał Jasona Doyle’a.

źródło: TVP SPORT w serwisie X