Zmiany liczebne Polaków w MLS. Przychodzi Slisz, a kto odejdzie?

Wczoraj poznaliśmy najbardziej prawdopodobny kierunek transferowy Bartosza Slisza, który ma przenieść się do Atlanty United. Polska kolonia w Major League Soccer miała się powiększać, tymczasem według informacji Tomasza Włodarczyka, którymi podzielił sie w programie Okno Transferowe na kanale Youtube Meczyki ze Stanów Zjednoczonych może odejść dwóch innych polskich piłkarzy – Kamil Jóźwiak oraz Karol Świderski.

Obaj zawodnicy obecnie bronią barw Charlotte FC

Kamil Jóźwiak do MLS trafił w marcu 2022 roku z Derby County. Jego dorobek w Charlotte to 4 gole i 12 asyst w 55 meczach. Wychowanek Lecha Poznań w ostatnim sezonie coraz rzadziej grał w podstawowym składzie, choć liczby – w przeliczeniu na rozegrane minuty – miał lepsze niż w debiutanckich rozgrywkach. W każdym razie, Kamil Jóźwiak zniknął z radarów kibiców reprezentacji Polski. Ostatni raz w narodowej drużynie wystąpił w listopadzie 2021 roku w meczu z Węgrami, ostatnim za kadencji Paulo Sousy. U Portugalczyka Jóźwiak był podstawowym wyborem na prawe wahadło, natomiast później ani od Michniewicza, ani od Santosa, ani od Probierza – którzy preferowali grę na czwórkę obrońców – nie otrzymał powołania na zgrupowanie.

REKLAMA

Sam zawodnik chce przypomnieć się kibicom powrotem do Europy. Zdaniem Tomasza Włodarczyka jednym z możliwych kierunków jest liga turecka, która ostatnimi czasy staje się coraz bardziej popularna dla Polaków (obecnie w Super Lig grają: Sebastian Szymański, Adam Buksa, Krzysztof Piątek, Rafał Gikiewicz, Patryk Szysz, Jakub Kałuziński i Jakub Szumski).

Nie tylko Kamil Jóźwiak chce wrócić do Europy, ale także Karol Świderski

W jego przypadku Tomasz Włodarczyk nie wskazuje konkretnego kierunku. Świderski w Charlotte grał więcej od swojego rodaka, w minionym roku strzelił 12 goli i regularnie był powoływany do reprezentacji Polski, choć bez wątpienia utrzymywanie się w kadrze to bardziej wynik dobrych występów z orzełkiem na piersi niż formy klubowej. 26-latek w reprezentacji pokazuje, że jest dobrym napastnikiem, więc może już sam poczuł, że czas na nowe wyzwanie i spróbowanie sił na wyższym poziomie. Jedni – jak Slisz – do MLS przychodzą, inni mogą odejść.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,868FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ