Wisła Kraków wygrywa Ligę Mistrzów! Historyczny sukces polskiej drużyny

Do trzech razy sztuka! Wisła Kraków jako pierwszy polski zespół była w stanie wygrać Ligę Mistrzów w AMP Futbolu. W wielkim finale mistrz Polski pokonał hiszpański Flamencos 2:1, zdobywając tytuł najlepszej drużyny w Europie.

Mistrz Polski już przed ostatnim spotkaniem grupowym miał zagwarantowaną grę o medale kolejnej edycji ampfutbolowej Ligi Mistrzów (zwycięstwo 3:0 z tureckim Sabinhey oraz 8:0 z Evertonem). Biała Gwiazda na koniec fazy grupowej podejmowała irlandzki zespół — Cork City FC. Spotkanie te okazało się najbardziej wymagającym spośród wszystkich rozegranych przez Wisłę w grupie. Krakowianie strzelanie rozpoczęli w 10 minucie. Do siatki trafił wówczas Ash. Kilka minut temu klub ze stolicy województwa małopolskiego podwyższył stan rywalizacji, a bramkę zdobył Kamil Grygiel. Kropkę nad „i” w 28′ postawił Jakub Kożuch. Irlandczyków było jedynie stać na trafienie honorowe.

W spotkaniu, gdzie stawką był finał Ligi Mistrzów Wisła Kraków podejmowała włoski zespół Vicenza Calcio. Polska ekipa od samego początku rywalizacji narzucił swój styl gry, przez co z każdą kolejną minutą zaznaczali swoją przewagę na parkiecie. Przełożyło się to również na dość gładkie i spokojne zwycięstwo (4:1), tym samym Biała Gwiazda po raz trzeci z rzędu zameldowała się w finale.

Historyczny triumf Wisły Kraków

Złożyło się tak, że o tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu spotkały się zespoły, które nigdy w historii nie wygrały tej imprezy. Co więcej, hiszpański Flamencos po raz pierwszy zameldował się w wielkim finale, pokonując w półfinale dość niespodziewanie turecki Sahinbey.

Mecz od samego początku był niezwykle wyrównany, lecz z każdą kolejną upływającą minutą Wisła zaznaczała swoją przewagę, stąd tez jako pierwsza wyszła na prowadzenie. Drogę do bramki znalazł Świercz. Na kolejne trafienie trzeba było czekać aż do końcówki spotkania. Wówczas do wyrównania doprowadził Aitor. Natychmiast odpowiedział na to Mendes. Wisła do samego końca utrzymała już korzystny wynik, tym samym PO RAZ PIERWSZY W HISTORII SIĘGNĘLI PO TYTUŁ NAJLEPSZEJ DRUŻYNY W EUROPIE!

źródło: Wisła Kraków Amp Futbol on X