Wilfredo Leon w formie. Fenomenalna „biało-czerwona” Perugia!

Szesnaście spotkań rundy zasadniczej – szesnaście zwycięstw drużyny prowadzonej przez Andreę Anastasiego. Wszystkie wygrane za pełną pulę – stracone tylko osiem setów. K O S M O S! Najpiękniejszy scenariusz dla charyzmatycznego Gino Sirciego staje się faktem.

REKLAMA
  • 16 meczów
  • 16 zwycięstw
  • 48/48 PKT

Jest 23 stycznia 2023 roku, a SIR Safety Susa Perugia już ma zapewnione zwycięstwo na koniec rundy zasadniczej we włoskiej ekstraklasie

Na sześć meczów przed końcem tej części sezonu ich przewaga nad drugim Trentino wynosi aż DZIEWIĘTNAŚCIE punktów! To coś niesamowitego pod każdym względem – wynik, którego nikt nie miał prawa się spodziewać. We Włoszech doczekaliśmy się ligi dwóch prędkości, bo na pierwszy lepszym zakręcie Perugia uciekła reszcie stawki, a teraz staje przed szansą napisania jednego z najpiękniejszych rozdziałów w historii klubowej siatkówki w XXI wieku.

Perugia za kadencji Anastasiego stała się najlepszą drużyną na świecie

Znakomity wyjściowy skład. Doskonale dopracowana ławka rezerwowych. Trener, który naprawdę korzysta ze wszystkich swoich zawodników bez względu na status oraz kwoty kontraktowe. Anastasi udowadnia, że w Perugii jest doskonałym szkoleniowcem. Jedno to mieć znakomitą kadrę. Drugie to stworzyć z niej drużynę, a Perugia stał się swoją najlepszą wersją w historii. I to w przypadku Anastasiego trzeba docenić. Mało kto sądził, że po problemach w Warszawie tak dobrze odbuduje się w Perugii. Tymczasem zespół byłego selekcjonera reprezentacji Polski bije wszystkie rekordy. Na swoim koncie ma już dwa złota, a może mieć jeszcze trzy kolejne!

źródło: twitter/Jakub110Jakub

Wilfredo Leon w formie doskonałej. Rotacje im służą, bo w najważniejszych momentach Anastasi ma do dyspozycji znakomitego Polaka. Kamil Semeniuk w równie wysokiej dyspozycji, a jak ma jakiś problem, to zmiennik Oleh Plotnicki również pomaga. Nikt na nic nie narzeka. Wszystko składa się w całość. Ciężko na obecną chwilę wyobrazić sobie fakt, w którym ta w pewnym sensie biało-czerwona Perugia nie zdobędzie upragnionego złota Ligi Mistrzów.

Autor: Jakub Balcerzak

Kibiców siatkówki zapraszamy na Merytoryczne Forum Siatkarskie.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,603FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ