Waldemar Fornalik odchodzi z Piasta Gliwice!

Pięcioletnia praca Waldemara Fornalika z Piastem Gliwice dobiegła końca. Jak poinformował śląski klub, były selekcjoner reprezentacji Polski przestał pełnić funkcję pierwszego szkoleniowca drużyny. Mimo, że Fornalik zapisał się w historii Piasta i rozstanie było trudną decyzją, w klubie uznali, że to jedyna możliwa droga, by uniknąć nerwów spadku z Ekstraklasy.

źródło: twitter/PiastGliwiceSA

Piast Gliwice zajmuje w tym momencie 15. miejsce w ligowej tabeli

To bez wątpienia wynik poniżej oczekiwań, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę transfery m.in. Jorge Felixa oraz Patryka Dziczka. W klubie zdołano zatrzymać również Damiana Kądziora i Frantiska Placha, oczekując walki o czołowe lokaty. Po słabym początku sezonu, nastąpiła swoista odwilż. Piast pokonał m.in. Cracovię, Stal Mielec oraz Miedź Legnicę i wydawało się, że z kolejki na kolejkę będzie notował coraz lepsze wyniki.

Niestety, zespół prowadzony przez Waldemara Fornalika pozostawał bez ligowego zwycięstwa od 5 września. Mimo wielu znanych nazwisk w kadrze, osiągane rezultaty były mocno niesatysfakcjonujące. Włodarze Piasta Gliwice wiedzieli, że zasługi trenera są potężne, ale nie można żyć przyszłością i trzeba zastanowić się nad radykalnymi zmianami. Wydaje się, że niedawna porażka z Radomiakiem Radom przelała szalę goryczy. Jeszcze dziś rano nieoficjalnie słyszeliśmy, że „pewna formuła wyczerpała się”. Teraz oficjalnie wiemy już, że w Gliwicach przestano wierzyć w korzyści z dalszej współpracy.

Zasługi Waldemara Fornalika i jego sztabu są niepodważalne. Warsztat, wiedza i autorytet, to przymioty trenera, które poprowadziły zespół do sukcesów. Decyzja o rozstaniu nie była łatwa, nigdy nie jest. Znaleźliśmy się jednak w trudnej sytuacji i dla dobra klubu doszliśmy do wniosku, że potrzebna zmiana. Umowę rozwiązaliśmy za porozumieniem stron. Wdzięczni za cały trud i te pięć lat lat pracy okraszone wielkimi osiągnięciami, dziękujemy i życzymy trenerowi powodzenia. Liczymy, że – podobnie jak my – trener zachowa same pozytywne wspomnienia z pracy w Gliwicach

Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice, źródło: https://piast-gliwice.eu/aktualnosci/newsy/trenerze-dziekujemy-za-wszystko

Waldemar Fornalik to legenda Piasta Gliwice

Zaprowadził go do tytułu mistrzowskiego w sezonie 2018/19, z ligowego średniaka zbudował drużynę, która była w stanie walczyć z najlepszymi. Dziś jednak gliwiczanie znaleźli się w momencie zagrożenia spadkiem. Działacze uznali, że zespół potrzebuje nowego impulsu, stąd zmiana szkoleniowca. Kto będzie następcą Fornalika? Z naszych źródeł uzyskaliśmy informację, że „zostaniemy zaskoczeni”. Jak interpretować tego typu wiadomość? Czyżby w Gliwicach udało się namówić do współpracy trenera o znanym nazwisku? Prawdopodobnie już niedługo wszystko stanie się jasne.

/edit. poznaliśmy już nazwisko nowego trenera Piasta Gliwice

REKLAMA
PODOBNE
REKLAMA
106,719FaniLubię
10,434ObserwującyObserwuj
596ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ