W Zabrzu zmiany. Nie ma normalności, jest strajk

Jak donosi profil „Torcida Górnik”, dzisiejszy trening drużyny Jana Urbana nie dojdzie do skutku. Piłkarze Górnika Zabrze postanowili zaprotestować względem patologicznej sytuacji związanej z dwumiesięcznym brakiem pensji.

REKLAMA

Czy do obecnej sytuacji Górnika potrzebny jest jakikolwiek komentarz? Wczorajsza wypowiedź Lukasa Podolskiego była jasnym sygnałem bezradności i wkurzenia zawodników śląskiego klubu. Drużyna notuje wyniki ponad stan. Jan Urban sięga po kolejne zwycięstwa mimo notorycznego osłabiania składu. Na przestrzeni minionych 24 miesięcy zarobiono ponad 5 mln euro na sprzedaży piłkarzy, a jednak klubowa kasa świeci pustkami? To nie jest normalna sytuacja. Piłkarze długo wykazywali anielską cierpliwość, ale dochodzimy do momentu, w którym coraz trudniej lukrować przykrą rzeczywistość.

Górnik Zabrze zasługuje na normalność

Ma oddanych kibiców, człowieka instytucję Lukasa Podolskiego, trenera, który jest w absolutnym ligowym topie. Brakuje mu jedynie pieniędzy, a właściwie rozsądnego nimi zarządzania. Kibice zasługują na uczciwość i rzetelną informację dlaczego jest tak źle, skoro powinno być tak dobrze. Zrzucanie winy jedynie na Belgów, którzy nie zapłacili na czas za transfer Yokoty trudno uznać za rozsądny powód. Termin przelewu minął bowiem przed tygodniem, a zaległości względem piłkarzy sięgają znacznie dłużej.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,603FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ