To już koniec? Jacek Magiera skreślił niedoszłą gwiazdę Śląska Wrocław

Patryk Klimala nie znalazł się w kadrze Śląska Wrocław, która weźmie udział w przedsezonowym zgrupowaniu w austriackim Aigen im Mühlkreis. Mimo że Jacek Magiera nie może narzekać na kłopoty bogactwa wśród napastników, 25-letni zawodnik został niejako odsunięty na boczny tor.

Klimala wiosną rozegrał 558 minut w barwach Śląska

Trudno jednak napisać o tym okresie cokolwiek pozytywnego. Kulminacją nieudanej rundy była zmarnowana sytuacja w meczu z Ruchem Chorzów, której wykorzystanie mogło dać wrocławianom tytuł mistrzowski. Magiera od tego meczu nie uwzględniał Klimali w kadrze meczowej. 25-latek nie pojedzie także do Austrii, co znacząco pogarsza jego perspektywy na rundę jesienną.

REKLAMA

Jak czytamy w komunikacie wicemistrza Polski: W zgrupowaniu nie weźmie udziału kilku zawodników. Rehabilitację wciąż przechodzi Bartosz Głogowski. Podobnie sytuacja wygląda z Yehorem Matsenką oraz Oleksandrem Gavrylenką (zawodnik trenuje ze Śląskiem), a Łukasza Bejgera czeka zabieg ortopedyczny. Decyzją trenera na zgrupowanie nie pojadą Patryk Klimala i Mikołaj Turduj oraz dwóch zawodników drużyny do lat 17, którzy trenowali z pierwszym zespołem w Karpaczu – Mateusz Cyrek i Oskar Gerstenstein. Dzień później do grupy dołączy natomiast Tommaso Guercio.

Bez owijania w bawełnę – czas Patryka Klimali w Śląsku Wrocław na dobre się jeszcze nie rozpoczął, a już najprawdopodobniej dobiegł końca. Problematyczna będzie jedynie dalsza umowa napastnika, który jest związany z klubem do końca czerwca 2027 roku. Czy strony znajdą porozumienie w kwestii wcześniejszego zakończenia współpracy? A może jakimś cudem napastnik zdoła wypracować sobie kolejną szansę? Póki co niewiele wskazuje na to, by kiedykolwiek jeszcze zagrał w koszulce Śląska Wrocław.

Kadra Śląska na zgrupowanie w Austrii:

  • Bramkarze: Rafał Leszczyński, Tomasz Loska, Hubert Śliczniak, Dominik Klint.
  • Obrońcy: Krzysztof Kurowski, Łukasz Gerstenstein, Serafin Szota, Aleks Petkow, Simeon Petrov, Tommaso Guercio, Aleksander Paluszek.
  • Pomocnicy: Aleksander Wołczek, Peter Pokorný, Simon Schierack, Patrick Olsen, Petr Schwarz, Jakub Jezierski, Filip Rejczyk, Piotr Samiec-Talar, Burak İnce, Nahuel Leiva, Mateusz Żukowski.
  • Napastnicy: Patryk Szwedzik, Junior Eyamba
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ