Szymon Marciniak sędzią finału Mistrzostw Świata!

Mamy to! Szymon Marciniak oficjalnie sędzią głównym finału Mistrzostw Świata w Katarze! To niewątpliwie największy sukces w karierze polskiego arbitra i ogromny zaszczyt dla całej ekipy polskich sędziów!

Urodzony w 1981 roku Marciniak jest jednym z najbardziej doświadczonych polskich arbitrów. Pierwszy mecz na szczeblu Ekstraklasy prowadził w 2009 roku, a od roku 2011 pracuje również jako sędzia międzynarodowy. Prowadził dotychczas trzy spotkania podczas Euro 2016, a także dwa spotkania Mistrzostw Świata w 2018 roku (w tym mecz Argentyna – Islandia). Podczas trwającego Mundialu sędziował starcia finalistów – Francji z Danią oraz Argentyny z Australią. Po obu zbierał sporo pozytywnych komentarzy.

REKLAMA

Kiedy Szymon Marciniak pozostał w gronie arbitrów dostępnych po meczach ćwierćfinałowych, już mogliśmy spodziewać się że przypadnie mu co najmniej spotkanie półfinałowe. Jednakże jego kolej wciąż nie nadchodziła i coraz więcej wskazywało na to, że polski sędzia poprowadzi mecz o 3. miejsce albo wielki finał Mundialu. Ku uciesze Polaków, prawdziwa okazała się wersja najbardziej oczekiwana. Doświadczony 41-latek będzie polskim akcentem największego wydarzenia w świecie futbolu. Gratulujemy tak wielkiego osiągnięcia, a podczas meczu Argentyny z Francją życzymy samych udanych decyzji!

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,065FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ