Śląsk Wrocław dogadany z młodym piłkarzem RB Lipsk

Simon Schierack zostanie nowym piłkarzem Śląska Wrocław, o czym informuje Philipp Hinze ze Sky Sport. 19-latek związany jest obecnie z RB Lipsk, jednak darować powinniśmy sobie opowieści o wielkim hicie transferowym. Pomocnik nadal czeka na debiut wśród seniorów i tak naprawdę trudno obecnie przewidzieć, czego można się po nim spodziewać.

Schierack potrzebuje Śląska

19-latek rozegrał w obecnym sezonie A-Junioren Bundesliga Nord/Nordost 21 spotkań, w których zdobył 2 gole i zanotował jedną asystę. Zazwyczaj grywał jako środkowy pomocnik, jednak nierzadko próbowano go na bokach pomocy czy w roli defensywnego pomocnika. Warto zauważyć, że Simon Schierack miał pewne miejsce w drużynie RB Lipsk YL, która doszła do 1/8 finału młodzieżowej Ligi Mistrzów. Nie jest to piłkarz z przypadku, jednak nie daje również gwarancji sukcesu wśród seniorów. Z końcem sezonu wypełni swoją umowę z RB Lipsk, gdzie nie ma większych szans na debiut w pierwszym zespole. Nieporównywalnie łatwiej będzie mu przebić się we Wrocławiu i to właściwie tyle, co można napisać o tym pomyśle. To Schierack potrzebuje weryfikacji wśród seniorów. Śląsk Wrocław chce po prostu dać mu na to szansę.

REKLAMA

Wrocławianie nic nie ryzykują takim krokiem (zakładamy, że w grę nie wchodzą wysokie prowizje dla menedżerów), jednak nie tak dawno do drużyny dołączył Tommaso Guercio. 18-latek także szukał gry wśród seniorów po latach spędzonych w młodych drużynach Interu. Obecnie częściej gra w trzecioligowych rezerwach niż pierwszym zespole Śląska. Nie będziemy więc zdziwieni, jeśli Simon Schierack również przejdzie spokojną ścieżkę wprowadzania do gry. Czy na jej końcu będzie status czołowej postaci drużyny, czy też szybko o nim zapomnimy? Czas pokaże.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,220FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ