Ryoyu Kobayashi wygrał wietrzną loterię w Wiśle!

Ryoyu Kobayashi zwyciężył w niedzielnych zawodach w Wiśle w ramach cyklu PolSKI Turniej. Podium uzupełnili Stefan Kraft i Andreas Wellinger. Biało-czerwoni zaprezentowali się słabo przed własną publicznością. Najlepszy z nich Piotr Żyła zajął 14. miejsce.

Rywalizacja przypominała bardziej loterię Buddy niż zawody sportowe

W pierwszej odsłonie oglądaliśmy mało sprawiedliwe zmagania. Winowajcom tego stanu rzeczy był oczywiście wiatr, który potrafił diametralnie zmieniać swój kierunek. Pechowcy, którzy trafili na niekorzystne warunki nie mieli większych szans na dobrą odległość. W tym gronie znaleźli się Timi Zajc i Halvor Egner Granerud, którzy tym samym zakończyli skakanie w Wiśle. Na półmetku rywalizacji liderem był Stefan Kraft, który drugiego Anze Laniska wyprzedzał zaledwie o 0,2 pkt, a trzecie miejsce zajmował Andreas Wellinger. Polacy kolejny raz tej zimy nie odgrywali kluczowych ról. Do drugiej odsłony awansowało czterech naszych reprezentantów – Dawid Kubacki, Aleksander Zniszczoł, Piotr Żyła i Paweł Wąsek. Najwyżej sklasyfikowano tego pierwszego, który był 17. Sztuka awansu nie udała się Kamilowi Stochowi, który zajął 32. lokatę.

źródło: X/Eurosport_PL

Polscy kibice nie będą tęsknić za Wisłą

W drugiej odsłonie warunki wietrzne nie uległy zmianie i nadal wiatr odwracał kierunki. Ostatecznie zwycięsko z tej sytuacji wyszedł Ryoyu Kobayashi, który zaatakował z czwartej lokaty skokiem na 139,5 metra. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft i tym samym zdobył swoje 108 podium w PŚ, czym wyrównał osiągnięcie Janne Ahonena w klasyfikacji wszechczasów. Na najniższym stopniu podium uplasował się Andreas Wellinger. Biało-czerwoni nie będą dobrze wspominać zawodów w Wiśle. Najlepiej spisał się Piotr Żyła, który po dobrym skoku awansował na 14. lokatę. Również Paweł Wąsek przesunął się w górę tabeli na 21. miejsce. Przed nim uplasował się Aleksander Zniszczoł, natomiast skaczący w trudnych warunkach Dawid Kubacki spadł na 25. pozycję.

źródło: X/pzn_pl

Teraz nastąpi dzień przerwy w polskim turnieju, a już od wtorku skoczkowie zaczną rywalizację w Szczyrku.