Rycerze obronili Zawiercie. Aluron lepszy od Jastrzębskiego!

W połowie spotkania wypadł najważniejszy zawodnik. Wydawało się wtedy, że ten mecz skończy się zwycięstwem drużyny prowadzonej przez Marcelo Mendeza, a oni jednak i tak dali sobie z tym wszystkim radę i przed własną publicznością, po blisko trzech latach przerwy pokonali aktualnego wicemistrza Polski Jastrzębski Węgiel!

REKLAMA

Mówili, że bez Urosa Kovacevicia wygrywać się nie da, ale kapitan zawiercian Dawid Konarski oraz aktualny wicemistrz świata Bartosz Kwolek udowodnili, że nawet przy absencji fantastycznego Serba potrafią odwrócić losy, a następnie wygrać jedno z najważniejszych meczów rundy zasadniczej w sezonie ligowym 2022/2023.

Boyer robił co się dało, starał się dziś Benjamin Toniutti, a kapitan Gladyr wrócił i próbował nakręcić swoją drużynę, jednak końcówka czwartej partii, a zwłaszcza tie-break po zmianie stron należał do drużyny prowadzonej przez byłego kapitana reprezentacji Polski Michała Winiarskiego, która tym samym odniosła szesnaste ligowe zwycięstwo w trwającej rundzie zasadniczej.

Najbardziej wartościowym zawodnikiem HITOWEGO starcia w Zawierciu, wybrany został Dawid Konarski, który w starciu z Jastrzębskim Węglem zdobył dzisiaj aż 25 punktów i bez dwóch zdań pod każdym względem najlepszym zawodnikiem tego pojedynku. Zawiercianie wygrywają i gonią liderującą Resovię, do której przynajmniej do niedzieli będą tracić zaledwie punkt.

ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE 3 vs 2 JASTRZĘBSKI WĘGIEL
(22:25 | 25:21 | 22:25 | 27:25 | 15:11)

WYJŚCIOWE SKŁADY:

ALURON: Tavares – Konarski – Zniszczoł – Szalacha – Kwolek – Kovacević – Danani
JW: Toniutti – Boyer – Gladyr – M’Baye – Clevenot – Fornal – Popiwczak

Autor: Jakub Balcerzak

Kibiców siatkówki zapraszamy na Merytoryczne Forum Siatkarskie.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,520FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ