Real Madryt pewnie zgarnia 3 pkt! Świetny występ Marco Asensio

Real Madryt zwycięża z Celtą Vigo na Santiago Bernabeu! Królewscy zdobyli komplet punktów w pewnym stylu grając przed własną publicznością.

Rezerwowi spełnili swoje zadanie

Real Madryt podchodził do dzisiejszego starcia z Celtą w bardzo dobrych nastrojach. Los Blancos wygrali 3 ostatnie mecze wynikiem 2:0, wyraźnie zaznaczając swoją dominację w tych spotkaniach i nie tracąc przy tym ani jednej bramki. Można powiedzieć, że ów scenariusz został dziś powtórzony w zasadzie w 100 procentach.

Walka o mistrzostwo wciąż możliwa?

Podopieczni Carlo Ancelottiego kontrolowali przebieg rywalizacji od początku do końca. Mimo, że w szeregach Los Galacticos występowało dziś kilku rezerwowych jak Dani Ceballos, Marco Asensio, czy Aurelien Tchouameni, to wszyscy spisywali się naprawdę dobrze. W szczególności hiszpański skrzydłowy. Asensio podkreślił swój kolejny dobry mecz golem w 42. minucie oraz asystą na początku drugiej połowy spotkania.

Real Madryt zadał dwa celne ciosy i to przesądziło o wyniku spotkania. Los Blancos nie pozwolili przeciwnikom praktycznie na stworzenie praktycznie żadnego zagrożenia pod bramką Thibauta Courtois.

Tym samym Real notuje już czwarte zwycięstwo z rzędu, redukując swoją stratę względem FC Barcelony do 8 pkt. Oczywiście, Duma Katalonii nie rozegrała jeszcze swojego meczu w tej kolejce. Jednak ich jutrzejszym przeciwnikiem będzie świetnie dysponowane Atletico Madryt i bardzo możliwe, że ekipa z Katalonii straci kolejne punkty.

Ta wizja sprawia, że Królewscy wciąż mogą być bardzo poważnym rywalem do walki o mistrzostwo Hiszpanii.

Real Madryt – Celta Vigo 2:0 (Asensio 42′, Militao 48′)