Rafał Augustyniak piłkarzem Legii Warszawa!

Oficjalnie Rafał Augustyniak powraca do Ekstraklasy. Po trzyletnim epizodzie w Uralu Jekaterynburg, pomocnik znów zawita do polskiej ligi tym razem jednak reprezentując barwy warszawskiej Legii!

Uzupełnić braki w środku pola

Dla nowego nabytku stołecznego klubu jest to szansa na stałe przypomnieć o sobie znacznie większej grupie kibiców. W dodatku regularne i dobre występy na polskich boiskach mogą ułatwić mu ewentualne powołanie do reprezentacji Polski.

REKLAMA

Legia natomiast zyskuje dobrego i ogranego pomocnika, który poza określonym poziomem piłkarskim wniesie do drużyny bardzo dużo doświadczenia. Rafał regularnie grał bowiem w lidze rosyjskiej, która mimo aktualnych problemów spowodowanych konfliktem na naszej wschodniej granicy, gwarantowała znacznie wyższy poziom od Ekstraklasy.

Transfer Rafała Augustyniaka to jedna z najważniejszych decyzji klubu w letnim oknie transferowym. Pozyskaliśmy zawodnika o mocnej sferze mentalnej oraz osobowości lidera na boisku i w szatni, który będzie dawał pewność siebie i stabilizację zespołowi. Rafał ma te cechy, wyróżnia się również bardzo dobrymi wartościami motorycznymi i może występować na dwóch pozycjach: defensywnego pomocnika lub środkowego obrońcy. Oczekuję, że jego charakterystyka pomoże nam osiągnąć w tym sezonie lepsze wyniki 

Dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński

Przywrócić Legię na szczyt

Sam zawodnik nie ukrywa, że przyjechał do Polski by walczyć o najwyższe cele. Jak wspomniał sam zawodnik:

Chcę jak najszybciej rozpocząć treningi z drużyną, a potem wywalczyć sobie miejsce w składzie. Jeżeli przychodzę do Legii to wiadomo, że chcę walczyć o najwyższe cele

Rafał Augustyniak od trzech sezonów grał Uralu Jekaterynburg, w którym rozegrał 88 meczów i zdobył 9 bramek. Oprócz tego zaliczył w tym czasie również debiut w seniorskiej kadrze reprezentacji Polski.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,007FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ