Przemysław Wiśniewski powiększa polską kolonię we Włoszech!

W ciągu dnia nieśmiało wspominaliśmy, powołując się na informację ze sportslaski.pl, że Przemysław Wiśniewski tego lata może dołączyć do spadkowicza z włoskiej Serie A. Stało się to szybciej niż przypuszczaliśmy i „Wiśnia” w piątkowe popołudnie został zaprezentowany jako piłkarz Venezii FC.

Do klubu z Wenecji Wiśniewski dołączył na zasadzie wolnego transferu. 23-latek to wychowanek Górnika Zabrze, którego barwy reprezentował przez ostatnie 7 lat. Przygoda z „Trójkolorowymi” należała niewątpliwie do udanych, to dzięki temu zespołowi Przemek zaistniał w Ekstraklasie. Co więcej, w pewnym momencie stał się nawet kapitanem KSG. Jednocześnie przez ostatni czas trochę „zatrzymał” się w rozwoju, dlatego zagraniczny wyjazd był koniecznością dla dalszego progresu obrońcy. I tylko szkoda w tym wszystkim Górnika, który na przenosinach gracza do Włoch nic nie zarobi. A mógłby, bo według branżowego portalu transfermarkt Wiśniewski wyceniany jest na 1.5 mln euro.

„Wiśnia” podpisał kontrakt obowiązujący do końca sezonu 2025/25. We włoskim zespole Przemek spotka słynnego Naniego, który występuje tam od stycznia tego roku. Portugalczyk miał pomóc w walce o utrzymanie w elicie. To zadanie się nie powiodło, nie wiadomo więc czy 35-latek pozostanie w Serie B.

Polak podjął bardzo rozsądną decyzję, nie rzucając się od razu na Serie A, ale wybierając ekipę, która walczy o powrót tamże. Przez ten czas stoper może wyrobić sobie markę, zdobyć doświadczenie i nauczyć się włoskiego futbolu. Wszystko po to, by za rok zagrać już we włoskiej ekstraklasie.

REKLAMA
Weronika Góral
Weronika Góralhttp://mymistrzowie.pl
Baba pisząca o piłce. Z góry skazana na pożarcie i szyderczy śmiech.
PODOBNE
REKLAMA
106,198FaniLubię
10,464ObserwującyObserwuj
598ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ